Bydlení

25. února 2016 05:31

Markéta Zídková

Rekonstrukce chaty na druhém konci světa se povedla i bez přítomnosti majitelů

Návrhářka interiérů z Melbourne udělala ze staré chaty perfektní prázdninové sídlo pro celou rodinu.

Suzanne a Adam Cunninghamovi z Melbourne toužili po místě v přírodě, kam by mohli jezdit z rušné metropole na víkendy. Našli ho v malebném Daylesfordu vzdáleném hodinu jízdy od města. Starou chatu ve viktoriánském stylu přestavěli na osobité prázdninové sídlo. Jelikož Suzanne navrhuje interiéry, vzala si celý projekt na starost.

Pozemek v polích a lukách je ideální výchozí místo pro dlouhé rodinné procházky. Chatu z roku 1900 její předchozí majitelé před 9 lety rozšířili o přístavek. Mladé rodině Cunninghamových vyhovuje – cíleně hledali starý dům, který by ale nebyl příliš sešlý. „Žádnou rozsáhlejší rekonstrukci bychom si nemohli dovolit,“ vysvětluje Suzanne. Dost na tom, že pořídili novou kuchyni a rekonstruovali obě dvě koupelny.

Suzanniny postřehy z průběhu rekonstrukce zní českým uším jako produkt vědecko-fantastického žánru. „Stavět na dálku je problém. Naštěstí ale stavební firma a její řemeslníci přesně věděli, co chceme, a i během naší nepřítomnosti tvrdě pracovali na tom, aby nám ve všem vyhověli,“ dělí se investorka o dobrou zkušenost.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také