Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Jak to jenom udělali? Dům v Polsku se bude vznášet v lese

V Polsku plánují postavit dům, který bude působit, jako by visel ve vzduchu.
Vydáno: 25.06.2015
Dokonalé mimikry
Autor: Reform Architekt Dokonalé mimikry
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vydáte-li se v budoucnu na výlet do Polska, neměli byste si nechat ujít návštěvu Varšavy, která se může pochlubit řadou architektonických zajímavostí a historických památek. Pokud navíc milujete přírodu, také si přijdete na své. Téměř co by kamenem dohodil od polského hlavního města se vám nabídnou krásy Kampinoského národního parku, který patří do seznamu rezervací UNESCO. Při procházce si tu však dejte pozor, mohlo by se vám stát, že před sebou uprostřed lesů najednou spatříte několik metrů nad zemí „levitovat“ dům.

Aspoň tak působí koncept nového dvoupodlažního domu z dílny architekta Marcina Tomaszevskiho ze studia Reform. Stavba dostala název Izabelin House a jejím poznávacím (nebo spíš maskovacím) znakem je opravdu hodně neobvyklé venkovní obložení třech stran dolního patra domu. Mělo by totiž být vyrobeno ze zrcadel. A jelikož se kolem domu nacházejí krásné vzrostlé lesy a velké množství zeleně, které se ve skle odrážejí, přízemí domu jako by splývalo se svým okolím.

Izabelin House
Autor: Reform Architekt Izabelin House

Druhé patro moderního domu bude s přízemím v kontrastu. Fasáda obvodových zdí by měla být bílá, v lese snadno viditelná. Při prvním pohledu na Izabelin House má proto člověk dojem, že se horní patro domu samo vznáší mezi štíhlými kmeny stromů.

Izabelin House
Autor: Reform Architekt Izabelin House

Dům je nicméně stále ve fázi konceptu a obrázky, na které se můžete podívat v naší galerii, jsou pouze vizualizací, jak by v budoucnu měla vypadat finální verze skutečného domu.

Před započetím stavby se ale bude třeba ještě vypořádat s otázkou, jak na tuto optickou iluzi budou reagovat zvířata, kterých v okolních lesích není málo. Architekt počítá s určitou formou preventivních opatření. Zatím zvažuje zvukové signály, které by měly ptákům i lesní zvěři zabránit v tom, aby do domu narazili.

Pouze z přední strany je hned na první pohled zřejmé, že se jedná o dům
Autor: Reform Architekt Pouze z přední strany je hned na první pohled zřejmé, že se jedná o dům

Stavba je to nepochybně originální, ale samotná údržba takových rozsáhlých zrcadlových ploch zřejmě nebude žádný med.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Dune House zvenku

Nezvykle prosklený dům působí, jako by se vznášel nad zemí

Od přízemí vychýlený horní tubus zastiňuje jak fasádu pod sebou, tak i okolí bazénu. V Peru je to deviza

Dům s patrem do kříže překvapí svými tvary

Víkendový dům na ostrově Sjælland

Pět samostatných budov dohromady tvoří jediný dům plný soukromí


Článek je zařazen v:
Reklama