Bydlení

7. ledna 2020 08:00

Matouš Hartman

Prodali všechno, co měli, aby mohli bydlet v autobusu. Takhle žije čtyřčlenná rodina

Bydlení snů si zařídili ve starém autobusu, který je plně pojízdný. Na Jeda Harrise a Marthe Rovik z Austrálie tak čekají samá dobrodružství. Cesty s nimi budou sdílet jejich dvě malé děti. Partneři autobus přestavovali rok a půl, výsledek je úchvatný. Pohodlné a útulné bydlení jim vynahradí klasický byt.

Australský pár má dvě děti a už před časem zjistil, že si vystačí s málem. Od minimalistického stylu života už byl jen krok k úspornému bydlení v autobuse. Jed a Marthe prodali prakticky všechno, co měli a mohli to prodat. V rukou jim tak přistálo v přepočtu 900 tisíc korun, které následně investovali do přestavby starého autobusu z roku 1998.

Původní prostředek hromadné dopravy pro šedesát cestujících proměnili v plně vybavený byt, kde najdou svůj prostor jak rodiče, tak děti. Jed si prý uvědomil, že má plný dům věcí, které vlastně nepotřebuje, že bohatý může být i bez majetku. Pustil se tak s Marthe do zajímavého projektu, který je vzal již na několik stovek kilometrů dlouhou cestu po pobřeží Austrálie.

Život na cestě děti zvládají bez potíží. Jediný, kdo si myslel, že vychovávat ratolesti je lepší v klasickém domě, byla Jedova matka. Všichni ostatní nápad mladých partnerů podpořili.

Příběhy dalších rodin, které se nastěhovaly do autobusů:


Přečtěte si také