Bydlení

20. listopadu 2019 14:00

redakce Prima Zoom

Rodiče bydlí s batoletem ve starém vojenském autobusu. Zbavili se dluhů a mají domov snů

Vyřazený autobus nevypadá jako nejlepší místo k životu, ale Will a Kristin Watsonovi tu jsou spokojeni. Mladí manželé přebudovali starý dopravní prostředek v pojízdný domov. Vždycky byli velcí dobrodruzi, takže jim takové bydlení naprosto vyhovuje. Sdílejí ho i se svou dcerou, která nedávno oslavila první narozeniny.

Watsonovi zamerické Floridy se nechtěli zadlužit, ale zároveň se toužili postavit na vlastní nohy a mít svůj domov. Rozhodli se najet na vlnu microlivingu, tedy bydlení na miniaturním prostoru, a spokojit se se skromným, ale originálním domovem. Koupili proto vyřazený autobus a proměnili ho.

Uvnitř najdete všechno, co je potřeba. Kuchyň spojenou sobývacím prostorem, ložnici pro všechny tři členy domácnosti, a dokonce toaletu. Vautobusu bydlí i pes, který rodinu doprovází na jejích cestách.

Podívejte se do galerie, jak se rodině vautobusu bydlí:

Microliving nebo tiny living je trendem posledních let. Lidé se stěhují do miniaturních prostorů a zbavují se přebytečných věcí. Mnohým se tak žije snáze, nemusí se tolik rozhodovat a bydlí ekologičtěji. Objevují se zajímavé projekty přestavěných přívěsů nebo autobusů. Microliving se ale doslova přestěhoval i do standardních domů. Třeba vpražských Dejvicích jeden mladý pár vytvořil miniaturní byt, ve kterém je úplně všechno včetně koupelny a kuchyně. Podívejte se do článků níže, kromě pražského projektu tam najdete i příběh dvou mladých lidí, kteří přestavěli dodávku:


Přečtěte si také