Bydlení

30. března 2016 16:59

Markéta Zídková

Skleněné peklo. Hlasujte pro nejošklivější novostavbu v Praze

Anketa o nejohyzdnější a nejhezčí novostavbu české metropole už má své kandidáty. O vítězi „pekelné“ anticeny i o Pražském klenotu můžete stále ještě hlasovat.

Praha má vedle architektonicky cenných staveb i spoustu ohyzdných novostaveb, převážně z porevoluční doby. A tak vznikla anketa Skleněné peklo, ve které můžete vybrat podle vás nejhorší a také nejlepší stavbu v Praze.

Své kandidáty z 33 nominovaných „pekel“ a 11 „klenotů“ můžete podpořit zde

Mezi nejvážnější kandidáty na titul Skleněné peklo se nikterak překvapivě zařadil hotel Don Giovanni – předimenzovaná betonová stavba s kýčovými věžičkami, která svou brutalitu tragikomicky maskuje vzezřením dortu. Tato stavba, která celkově působí, jako by ji na prostranství v sousedství hřbitova vrhl gigantický opilec, má ovšem překvapivého konkurenta. Hlasující – zjevně pod dojmem ještě nedávných sporů – totiž podobně nelichotivé skóre záporných hlasů přiřkli i opodál stojící přebujelé budově Crystal.

Crystal, Foto: archiv Skleněné peklo

Málokterého Pražana pak překvapí nominace a „úspěch“ další předimenzované kancelářské budovy Charles square center hyzdící největší pražské náměstí, kterou novinář Ondřej Štindl před lety přiléhavě označil za „masu tak tupou, že se nezmůže ani na to, aby působila byť jen arogantně“. Staveb je nominováno samozřejmě mnohem víc v obou kategoriích – jak v kategorii Skleněné peklo tak v kategorii Pražský klenot.

Anketa není samoúčelná. Přichází v době, kdy se krizí utlumené stavebnictví nadychuje k dalším počinům a pomůže tak včas upozornit na nové hrozící zhůvěřilosti. Vylosovaný vítězný účastník hlasování vyhraje zábavnou objížďku po zajímavých pražských stavbách od Corrupt Tour.

Podrobnosti o projektu najdete na stránkách http://sklenenepeklo.org/

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Praha Ondřej Štindl Corrupt Tour a.s.

Přečtěte si také