Vánoce

6. prosince 2020 08:00

Simona Sedláčková

Ze skořápek vlašských ořechů vyrobíte vánoční ozdoby, věnce i krabičky na malé dárky

Nastává období pečení vánočního cukroví a s tím spojené i nekonečné loupání oříšků. Tak se při té ne zrovna zábavné práci dobře dívejte a pěkné kousky skořápek i vydařené celé oříšky si odkládejte stranou. Budou se vám ještě hodit!

Plovoucí svíčky kVánocům patří!

Skořápky vlašských ořechů, které při vylupování jader zůstaly neporušené, můžete využít tím nejjednodušším způsobem. Vytvořte si znich plovoucí svíčky na vánoční věštbu.

Ozdoby ze skořápek

Krásně tvarované skořápky vlašských ořechů lákaly lidi odjakživa. Připravte si znich malé vánoční ozdobičky na stromek, přesně podle vzoru našich předků. Jednoduše do nich vlepte kousek větvičky jehličnanu nebo malou modřínovou šišku.

Myšky ve skořápkové postýlce

Kouzelné myšky ve skořápkové postýlce také zvládnete vyrobit raz dva. Na hlavičku použijte kuličku zbuničiny nebo dřevěný korálek, zbytek skořápky vyplňte vatou a překryjte kouskem bavlněné látky. Pak už jen fixou domalujte obličej a nalepte ouška zplsti.

Roztomilé ozdobičky se budou líbit hlavně dětem, až je objeví na vánočním stromku, ale můžete je využít i jako minidárečky pro své kamarády.

Jednodušeji už to nejde!

Vyloupané skořápky vlašských ořechů můžete zase slepit zpět ksobě a jednoduše pozlatit. Ozdobte je malou mašličkou a tradiční ozdoby na stromek budete mít připravené za malou chvilku.

Dárkové krabičky ze skořápek

Pokud patříte mezi manuálně zručné, můžete skořápky vlašských ořechů proměnit i na maličké krabičky na dárky. Vytvoření pantu zdrátku asi bude chvilku trvat, ale úplně bude stačit, když dvě půlky oříšku převážete ozdobnou stužkou.

Vánoční věnce

Máte už dost zdlouhavého louskání oříšků? Tak využijte ty nejkrásnější znich celé, neporušené, a nalepte je na polystyrenový nebo slaměný základ na věnce. Použijte tavnou pistoli, se kterou vám půjde práce rychle od ruky.

Oblíbené ořechy k Vánocům neodmyslitelně patří. Ale vyznáte se v nich?


Přečtěte si také