Bydlení

30. dubna 2016 09:28

Markéta Zídková

Snižte své rodinné výdaje o tisíce korun. Víme, jak na to!

Snižte své rodinné výdaje o tisíce korun. Víme, jak na to!

Češi přichází ročně o tisíce korun na běžných výdajích. Jak tomu zabránit? Stačí využít online srovnávače domácích financí a vybrat si výhodnější produkty, s nimiž lze ušetřit za energie, bankovní účet či volání.

Většina z nás se zajímá o to, na čem by bylo možné ušetřit. Víte, že úspory můžeme dosáhnout, aniž bychom si museli cokoliv odpírat? A to tak, že přestaneme platit příliš za to, co můžeme získat levněji nebo dokonce zdarma. Třeba za plyn, elektřinu, volání či vedení běžného účtu.

Online srovnávače sníží běžné výdaje o tisíce korun

Chytré řešení pro rodinou pokladnu přináší online srovnávače financí a služeb, díky kterým si můžete porovnat ceny dodavatelů energie, produkty finančních institucí, pojišťoven či mobilních operátorů. Jedním z největších srovnávačů je portál Ušetřeno.cz, který nabízí porovnání napříč trhem a díky aktualizovaným kalkulačkám dokáže doporučit nejvýhodnější produkt, se kterým rodinné účty klesnou bez omezování o tisíce korun ročně.

Na čem české domácnosti šetří nejvíce?

Velký prostor pro úspory vzniká například u dodávek plynu. O propastných rozdílech mezi cenami dodavatelů energie vypovídá průměrná roční úspora s výhodnějším dodavatelem plynu, která činí 4 564 Kč. Ve srovnání cen plynu pro domácnost si snadno spočítáte, jakou částku může ušetřit vaše rodina.

Stejně se také vyplatí zjistit, kdo nabízí nejlevnější elektřinu. Čím větší je domácnost, tím vyšší je úspora. Tříčlenná rodina může dosáhnout ve větším bytě průměrnou úsporu 3 473 Kč. Ti, co žijí v rodinném domě, ušetří v průměru o 4 573 Kč ročně.

Peníze mnoha rodin mizí i v bankách. Stále platíte měsíční poplatky za svůj běžný účet? Za rok tak přijdete průměrně o 2 160 Kč. A přitom můžete mít bankovní účet bez poplatků. Díky srovnání běžných bankovních účtů ihned zjistíte, které banky už netahají ze svých klientů peníze navíc.

České domácnosti mohou ušetřit i za volání, třeba s neveřejnými nabídkami operátorů. Takové levné mobilní tarify vám mohou snížit účet za neomezené volání o 40 %. Jak se k nim dostat? Třeba právě přes portál Ušetřeno.cz, který je dokáže pro své zákazníky vyjednat.

Komerční sdělení

Sdílejte článek

Přečtěte si také