Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Stará garáž se proměnila v útulný zahradní domeček

Relax v garáži.
Vydáno: 20.04.2016
Základem obytné garáže se stala na míru zhotovená světle žlutá pohovka s úložnými prostory
Autor: archiv designéra Manuela Teicu Základem obytné garáže se stala na míru zhotovená světle žlutá pohovka s úložnými prostory
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Majitelé domu chtěli nějakou útulnou místnost k odpočinku, která by vyhovovala potřebám jejich mladé rodiny. Designér Manuel Teicu je přesvědčil o tom, že kýženou místnost mohou zřídit v garáži.

V Londýně žijící designér rumunského původu Manuel Teicu nedávno dokončil přestavbu garáže v rumunském Brasově, při níž prostor původně určený na parkování aut nezvykle prokoukl. Obytná garáž ovšem není ve světě ničím výjimečným. Američané v kůlnách i garážích běžně zařizují prostory na zahradní party, které zároveň slouží i jako pokoje pro hosty. Někdy se do zrenovovaných přístavků stěhují majitelé domů, kteří si jejich pronájmem vydělávají na splátky úvěru. Ale zpátky k rumunskému projektu, kde garáž rozšiřuje obývací část domu.

I kuchyni zařídila vesměs starými věcmi

Pronajmout vlastní dům a přestěhovat se do garáže?

K tomu, aby bývalá garáž působila vlídně, navrhl Teicu obložit její strop, podlahu i jednu ze stěn dřevem. Obložení stěny formou koláže z různě velkých mahagonových dílů dodává pokoji nezaměnitelný ráz. O další ozvláštnění prostoru se návrhář zasadil barovým pultíkem, který díky zašlým měděným plechem pobité překližce působí jako starožitný kus.

Středem všeho je pak na míru zhotovená světle žlutá pohovka s úložnými prostory. Otoman po vyjmutí čalouněného dílu slouží jako konferenční stolek. K jedinečné atmosféře tohoto místa přispívá i rozměrný krb. Místnost je díky velkému oknu zalitá denním světlem.

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Vítejte

Podívejte se, jak útulný byteček lze vybudovat ze staré garáže

Joel se svým ještě nedokončeným zázrakem

Jak skoncovat s dluhy? Místo drahého nájmu si postavte domek na kolečkách

Tento domek by vedle klasického rodinného domu vypadal jako kůlnička

Podívejte se, jak perfektně lze zařídit dům o velikosti 26 m2

Článek je zařazen v: zahrada , garáž
Reklama