Bydlení

19. února 2016 04:00

Markéta Zídková

Supermoderní dům v Montrealu vás ohromí svou dispozicí

Supermoderní dům v Montrealu vás ohromí svou dispozicí

Dům zvenku působí jako vykovaný ze dvou bloků, protože i přispěním stříbrošedě lakovaného dřeva na dálku vypadá jako z ocele. Zblízka ale nastavuje i vlídnější tvář s cihlovou zdí a květinovými záhony u vchodu. Nápaditě působí také interiér.

V prostorné a díky obrovským oknům také světlé kuchyni je radost vařit i ve dvou. Na jídelnu navazuje moderně zařízený obývací pokoj, kde šedý gauč ladí s oranžovou stěnou. Ve stejném tónu jsou vyvedené i schody. Teplý odstín udává atmosféru i v kanceláři v prvním patře, kde oranžovou malbu doplňuje přírodními tóny zábradlí z dřevěných lišt.

Velmi moderně pojatá je koupelna s bílými obklady a černou mozaikovou dlažbou. Sprchový kout je nicméně celý černý, takže působí dokonce elegantně. Solidně vypadá i umyvadlo zapuštěné do skříňky s deskou z masivního dřeva. Další úložný prostor představuje vestavěný regál ve stěně. Volně stojící vana koupelně dodává katalogovou dokonalost.

Za pěkného počasí se nabízí posedět na zahradě. Na dřevěné terase je velmi příjemná chůze naboso. Třebaže je zahrada malá, architekt na ni umístil i kůlnu, aby veškeré nářadí bylo skryto. To nelze prohlásit o rozměrných dvoukřídlých, oranžově lakovaných dveřích kůlničky. Díky nim lze snadno uklidit rozměrný zahradní nábytek nebo gril.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také