Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Dům se maximálně otevřel okolní krajině, přesto je útulný

Pohoda v Seattlu.
Vydáno: 01.12.2014
Posuvné dveře dělají z vyhlídky terasu nebo obývací pokoj
Posuvné dveře dělají z vyhlídky terasu nebo obývací pokoj Autor: DeForest Architects
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kdo má alespoň průměrně peněz a zařizuje pěkné bydlení v Seattlu, staví u vody. Ve městě plném zálivů a jezer to konec konců není problém. Následující dům je zajímavý důrazem na funkčnost a vlídné pojetí namísto samoúčelného luxusu příznačného spíše pro sousední Kalifornii.

Majitelé tohoto domu na západním pobřeží USA se obrátili na architekty ze studia DeForest s žádostí o přívětivý moderní dům s provázaným interiérem a exteriérem. Stavba doslova vmáčknutá mezi privátní cestu a jezero měla skýtat soukromí i jedinečné výhledy.

Ložnice, v níž se probouzíte jen do dalšího snu
Ložnice, v níž se probouzíte jen do dalšího snu
DeForest Architects

Parta z DeForest Architects odpověděla patrovým domem se zahradou, na niž navazuje obývací pokoj a dále několik obývacích zón s výhledem na vodu. Dojem otevřeného prostoru u této stavby s dobře skrytou ocelovou konstrukcí podtrhují posuvné dveře sahající od podlahy až ke stropu. Požadovaný vlídný ráz domu dodává paleta teple a elegantně působících materiálů, ať je to podlaha ze zvětralého vápence, stropní obložení z jedlového dřeva nebo nábytek z dubu či ořechu.

V patře kombinace panelů z matného a transparentního skla vpouští maximum denního světla, chrání soukromí, ale nebrání výhledu na dvorek a na zelenou střechu. Z každé z ložnic je výhled na jezero.

(dah)

Mohlo by vás zajímat: 

Tato přestavba staré garáže na obyvatelnou chatu nazvanou Garage je cenami ověnčený debut archi studia Graypants ze Seattlu

Minidomečky: Bydlení snů se vejde do 50 m². Ušetříte za energie i za hypotéku

Stavby Franka Gehryho přepisují učebnice architektury

Tančící dům má nového bratříčka: Brouka od slavného architekta Franka Gehryho

Nápadům se meze nekladou

10 netradičních tipů pro advent


Článek je zařazen v:
Reklama