reklama

Tohle je dětský pokoj snů! Kdybyste byli děti, určitě byste ho chtěli

zidkovm
3. února 2016
Knihovna jako hřiště pro děti.
reklama

Děti dnes moc knihy nebaví. Jsou okouzleny audiovizuální technikou a počítači. Čtení ale rozvíjí důležité schopnosti a dovednosti – fantazii a jazykovou vybavenost. O to, aby se čtení stalo větší zábavou a klasická kniha už od pohledu děti neodpuzovala, se pokusil jeden jihokorejský architekt.

Zadání stavby rodinného domu s názvem Panorama dům ve městě Chungcheongbuk-do v Jižní Koreji bylo náročnější než obvykle. Majitel chtěl vytvořit nejen zajímavou stavbu, která bude nabízet ze všech místností pěkný výhled ze svahu nad městem, ale i multifunkční prostor pro tři své děti.

Architekt Moon Hoon se pustil do práce a vložil do jednoho prostoru hned několik funkcí. Do vstupní haly umístil rozměrné schodiště, které sahá v úzkém domě téměř od stěny ke stěně. Toto schodiště se však zároveň stalo knihovnou a ještě neobvyklým domácím hřištěm se skluzavkou. To však není vše. Díky zkosenému povrchu knihovny-schodiště se ještě do prostoru pod ní vešlo další pracovně-herní místo pro děti.

Děti tak nacházejí v prostorné místnosti možnost vydovádět se pohybem, ve chvíli odpočinku si mohou poležet s knihou na kterémkoli „schodu“ nebo stole pod knihovnou a ještě se jim knihovna stala jakýmsi hledištěm pro sledování televize umístěné naproti vrchnímu konci schodiště. Mimochodem další herní místnost mají děti těsně pod střechou v nejvyšším patře domu s nejlepším výhledem.

Neobvyklé vybavení domu i jeho uspořádání si můžete prohlédnout v naší galerii. Řekněte sami, napadá vás ještě lákavější způsob, jak přimět děti nebát se knih a občas se začíst?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama