Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Touha po velkém bytu? Rodina si v Holešovicích nápaditě spojila dva podkrovní byty

Nemůžete sehnat velký byt? Spojte dva menší.
Vydáno: 17.05.2016
Obytná kuchyň a dubové podhledy v různých úrovních

Jakkoli výše uvedená rada zní naivně, v některých situacích představuje dobré východisko. Potvrzuje to i projekt spojení bytů pro čtyřčlennou rodinu v horním ustoupeném patře činžovního domu v pražských Holešovicích.

Jeden z bytů měl okna do dvora na jih a druhý do ulice na sever. Experti z ateliéru Lennox architekti je měli spojit a snažit se přitom o otevřený, světlý, jednoduchý a hravě působící prostor.

Obytný prostor je díky otevřenému pojetí velmi světlý
Obytný prostor je díky otevřenému pojetí velmi světlý
archiv ČCA

Hlavní z požadavků se plnily už z povahy záměru byty spojit. Výsledný byt je zákonitě orientovaný na dvě světové strany a francouzskými okny se otevírá do obou teras. Díky odstranění části příček resp. dalším úpravám dispozic také světlo proniká hluboko do interiéru. Autoři upřednostnili přírodní materiály a rodině s malými dětmi vyšli vstříc rozmanitými zónami zahrnujícími i otvory se sítěmi ve stropě resp. podlaze prostoru vyhrazeného pro dětské hry. Rodiče zas ocení další malé, intimnější prostory. Byt ovšem nabízí i určitou variabilitu, kdy dětské pokoje, pracovnu, místnost pro au-pair a další lze spojovat či oddělovat posuvnými stěnami od obytného prostoru.

Nádech funkcionalismu byt získal vybouráním parapetů oken či odkrytím částí betonového žebírkového stropu. Moderně v něm pak působí vložené dřevěné podhledy v různých úrovních a velký prostor proteplují olejované dubové podlahy.

Dům je jedním z projektů přihlášených v soutěžní přehlídce Česká cena za architekturu (ČCA), jejíž první ročník letos vyhlásila Česká komora architektů.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Reklama
Článek je zařazen v: podkroví, byt v Praze, půdní vestavba, rekonstukce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama