Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Umělec stlouká z odpadu domky pro bezdomovce

Výtvarník Gregory Kloehn z Oaklandu v Kalifornii je dobrák od kosti. Z odpadků, které se válejí po ulici, montuje miniaturní mobilní příbytky pro bezdomovce.
Vydáno: 12.11.2015
Pro materiál jezdí do průmyslové čtvrti Oaklandu známé četnými černými skládkami
Pro materiál jezdí do průmyslové čtvrti Oaklandu známé četnými černými skládkami Autor: homelesshomesproject
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vlastní projekt pomoci lidem bez domova vymyslel ve chvíli, kdy si uvědomil, že svým uměleckým zaměřením a manuální zručností může být druhým zásadně prospěšný. Nejprve se vypravuje do průmyslové čtvrti Oaklandu nechvalně proslulé černými skládkami. Tam si vybírá věci vhodné pro své praktické architektonické kreace, které montuje prakticky z čehokoliv, co mu přijde pod ruku. Základy tvoří palety, dveře jsou z chladničky a okno pro změnu z dvířek od staré pračky. Každý příbytek velikosti gauče opatřuje kolečky, díky nimž se dá snadno odtáhnout o blok dál a šikmou střechou, po níž rychle stéká voda. Jinak se ale každá z těchto boudiček liší. V jedné je zrcadlo, jiná má poličku, rozdílné jsou i barvou.

Připraveno k expedici
Připraveno k expedici
homelesshomesproject

Každopádně ale každý z těchto výtvorů dává bezdomovcům alespoň provizorní přístřeší. To se líbí i studentům z nedaleké školy, kteří Kloehnovi pomáhají s montáží dalších pojízdných budek.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

5) Překližkový pokojík je umístěn nad výškou hlav kolemjdoucích, tak, aby nebránil provozu na chodníku nebo v užších ulicích.

Skvělé řešení pro bezdomovce: Domeček, který se zavěsí kamkoliv na zeď

Domek z palet

Domek z palet postavíte už za několik tisíc korun


Článek je zařazen v:
Reklama