Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Utrácejte tak, aby se to vyplatilo. Investujte do těchto 7 věcí

Některé vybavení domácnosti se snadno zničí, ale některé může do budoucna přinést peníze nebo alespoň půjde prodat a nestane se z něj odpad. Pokud přemýšlíte, do čeho v domácnosti investovat, mrkněte na naše doporučení.
Vydáno: 27.06.2018
Do čeho doma investovat? Zkuste umění nebo lampy
Autor: istock.com Do čeho doma investovat? Zkuste umění nebo lampy

Koberce

Koberce zútulní byt a mohou být i investicí do budoucna. Nesmíte je ale zničit a nesmí se jednat o kusy z velkých obchodů. Vybírejte ideálně ručně vázané koberce. Je jasné, že se orientální vzory nehodí do každého interiéru, ale nabídka je široká a najdou se i moderní designy nebo rovnou minimalistické kusy.

Koberce zútulní byt
Autor: istock.com Koberce zútulní byt

Lampy

Lampy patří ke kusům nábytku, které se snadno stěhují a v budoucnu půjdou prodat díky tomu, že se tolik neopotřebují jako jiné vybavení bytu. Pokud tedy investujete do pořádné lampy, časem ji můžete zpeněžit.

Lampy se neopotřebují a v budoucnu se dají prodat
Autor: istock.com Lampy se neopotřebují a v budoucnu se dají prodat

Sklo

Češi jsou v jeho výrobě přeborníky a kvalitní sklo není nikdy krokem vedle. Můžete si vybrat výrobky různých českých skláren. Připravte se ale na výrazně vyšší ceny než v nákupních domech. Sklo je ale investice, která se vyplatí. Snažte se najít sety, které se nevyrábějí roky. Do budoucna bude jejich hodnota vyšší než těch, kterých se vyrobilo velké množství.

Porcelán

Pořádná souprava pozvedne nedělní obědy na vyšší úroveň a v budoucnu ji můžete prodat. Nejspíš budete muset slevit z pořizovací ceny, ale i tak neproděláte, zvlášť pokud bude souprava kompletní. Za kvalitní porcelán dostanete alespoň něco, nádobí z velkých obchodů se časem promění v odpad.  České porcelánky se už učí nabízet i moderní design, takže si vyberete, nebo sáhněte po klasickém cibuláku, ten je nesmrtelný.

Dekory se malují i na zakázku

Výroba ručního porcelánu trvá i šest týdnů

Takhle vzniká český křišťál

Jak se vyrábí český křišťál? Práce ve sklárně je náročná, ale výsledky vypadají úchvatně

Starožitný nábytek

Nehodí se do každého bytu a někomu se nemusí líbit. Pokud ale máte rádi staré dobré časy a zajímáte se o design, pak se vydejte na lov po starožitnictvích a vybírejte. Podívejte se také do bazarů na malých městech, tam nejsou ceny tak vysoké a můžete tam sehnat stejně kvalitní zboží jako v Praze nebo Brně. Vybírejte zachovalý nábytek, který má historickou hodnotu a je zajímavý. Peřiňák z osmdesátých let za investici do budoucna považovat nelze, ale křeslo v bruselském stylu už ano.

Cena starožitného nábytku může do budoucna vzrůst
Autor: istock.com Cena starožitného nábytku může do budoucna vzrůst

Mladé umění

Nekupujte obrazy v obchodech. Umění má být originální a v jednom, maximálně několika kusech. Dejte šanci mladým umělcům, kteří prodávají svá díla za nižší ceny než známé osobnosti. Do budoucna může cena obrazů vzrůst. Zajímejte se o to, kde dotyčný umělec studoval nebo studuje. To vám napoví, zda to s uměním myslí vážně. Pokud nechcete investovat přímo do obrazů, podívejte se na to, jaké grafiky nabízejí aukční síně. Jejich ceny začínají už na stokorunách.

Designové kousky

Pokud se bojíte, že byste nevybrali dobré nebo nadějné umění, investujte do designu. Nemusíte chodit daleko, v Česku je dost designérů, kteří nabízejí zajímavé věci. Můžete vyrazit i na nějaký z designových festivalů a s designéry se přímo setkat. Zajímavé věci nabízejí i malé české nábytkářské firmy.

Umění a design jsou investicí, která udělá radost
Autor: istock.com Umění a design jsou investicí, která udělá radost
Článek je zařazen v: investice , nákupy , utrácení , domov , design , umění

reklama