Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

V jednoduchosti je krása aneb 13 moderních vil

Vila už od starověku představuje luxusní bydlení s maximem soukromí. Dnes to ovšem neznamená okázalou stavbu, v moderním pojetí se jedná spíše o jednoduché vytříbené tvary.
Vydáno: 20.04.2017
Když se dům promění v umělecké dílo

Slovo vila pochází z latiny a už ve starověkém Římě to bylo pohodlné až přepychové obydlí buďto uprostřed hospodářských stavení, polí a zahrad nebo později příměstské sídlo stranou městského ruchu. I dnes jsou vily výrazným prvkem v městské i venkovské krajině, které svým majitelům poskytují soukromí. Pokud pomineme zbohatlické "baroko" příměstských satelitů, moderní stavby vynikají jednoduchými tvary, které samy o sobě lahodí oku a aspirují na nadčasovost. Často raději nechávají mluvit krásu okolní krajiny, než aby musely hrát ústřední roli v lokální kompozici.

Většina lidí, kteří si dnes mohou postavit rodinný dům, resp. vilu, se už obrací na architekty, aby jim navrhli dům na míru. Stavba tak lépe zapadne na dané místo, zároveň vychází vstříc individuálním potřebám svého budoucího majitele, mnohdy tak člověk může ušetřit i peníze. Uvažujete o něčem takovém? Projděte si pro inspiraci 13 krásných staveb:

Většina místností je orientovaná k bazénu
Většina místností je orientovaná k bazénu
iStock

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Plášť přístavby z opálených prken nevyžaduje pražádnou údržbu

Jak sladit starý dům s novou přístavbou? Vodítkem mohou být kontrasty

Vítězný Zen-Houses liberecké kanceláře Petr Stolín Architekt

Toto je nejlepší český dům posledních pěti let. Zen-Houses z Liberce vyhrál Českou cenu za architekturu

Reklama
Článek je zařazen v: stavba, architektura, moderní vila
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama