Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Venkovní roleta: ochrana vašeho střešního okna, kterou využijete po celý rok

Venkovní roleta VELUX zlepšuje tepelně-izolační vlastnosti střešního okna v zimním i v letním období. Umožní zcela zatemnit místnost, chrání střešní okno, tlumí venkovní hluk z deště i krupobití a navíc poskytuje obyvatelům podkroví dokonalé soukromí.
Vydáno: 05.05.2015
Ochrana proti hluku. Tlumí venkovní hluk z deště a krupobití
Ochrana proti hluku. Tlumí venkovní hluk z deště a krupobití Autor: Velux
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pod pojmem venkovní roleta se asi většině z nás jako první vybaví apartmán u moře nebo horská chalupa s okenicemi. Venkovní roleta ale dávno neplní jen požadavky na zatemnění místností nebo ochranu soukromí. Moderní venkovní rolety, obzvláště pak na střešním okně jsou důležitým pomocníkem ve všech ročních obdobích.

Možná jste netušili, že venkovní rolety představují jednu z nejúčinnějších ochran proti teplu, v letních slunečných měsících, ale zároveň i proti úniku tepla z místností v chladném zimním období. A to je především v podkroví, které je nejvíce vystavováno změnám počasí, velmi důležité.

100% zatemnění. Zajistí úplné zatemnění i za jasného slunečného dne
100% zatemnění. Zajistí úplné zatemnění i za jasného slunečného dne
Velux

V období léta, kdy se teploty šplhají vysoko, dokáže venkovní roleta VELUX zachytit až 97 % tepla ze slunečních paprsků a snížit tak teplotu v místnosti až o 7° C, aniž byste museli používat jiné prostředky proti přehřívání. Jak je to možné? „Pro nejlepší ochranu před horkým letním sluncem je potřeba zachytit sluneční paprsky ještě před dopadem na skleněnou tabuli okna. Proto se doplňky chránící před prostupem slunečního tepla instalují na okno z venkovní strany,“ vysvětluje Tomáš Švec, produktový manažer společnosti VELUX.

V zimě je pak situace zcela opačná – v interiéru topíme a snažíme se vyvarovat chladu zvenku, aniž bychom však měli příliš vysokou spotřebu energie. I zde pomůže venkovní roleta VELUX, která dokáže zabránit úniku tepla v zimním období a snižovat tak tepelné ztráty až o 17 %.

Předokenní roleta nabízí komfort i v dalších situacích - během intenzivní bouřky, silného deště nebo v případě velkých krup tlumí hluk a chrání střešní okno před poškozením. Roleta prokazatelně snižuje vnitřní hluk při dešti i krupobití až o polovinu a vy se tak můžete nerušeně věnovat rozdělané práci nebo v klidu spát.

Jak ovládat venkovní roletu? Pohodlně nebo ještě pohodlněji!

Venkovní roletu si můžete vybrat s manuálním nebo s komfortním dálkovým ovládáním na elektrický či solární pohon. Ovládání elektrické představuje výhodné řešení pro vysoko umístěná či hůře dostupná okna, k nimž už je přiveden elektrický proud. Druhou variantou je využití solárního pohonu, díky němuž lze rolety ovládat bez připojení k napájecímu zdroji. Solární ovládání funguje za deště i slunného počasí a využívá energii z přírody.

Jak je vidět, venkovní roleta je opravdu všestranným doplňkem pro střešní okna, ať už svítí slunce, prší nebo mrzne, až praští.

2000 Kč zpět za každou zakoupenou předokenní roletu od 1. 5. – 30. 6. 2015

Pokud si v období od 1. 5. do 30. 6. 2015 zakoupíte předokenní roletu VELUX s dálkovým ovládáním na elektrický (SML) či na solární pohon (SSL), obdržíte přímo od společnosti VELUX Česká republika, s.r.o. 2 000 Kč zpět na váš účet. Veškeré další podrobnosti i kupon k vyplnění v elektronické podobě najdete na www.venkovniroleta.cz.

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama