Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

VIDEO: Jak si z pemrsek vyrobit nejlevnější lapač pachů do lednice

I uklizená chladnička je občas cítit. Proto se prodávají nejrůznější pohlcovače pachů. Nejde ale o zrovna levnou záležitost. I pro to, že při možném kontaktu s potravinami nesmí takové prostředky obsahovat toxické látky. Ten náš funguje skvěle a vyjde vás na cca 10 Kč. Přesný postup na videu níže.
Vydáno: 01.12.2016
Udělejte si lapač pachů do chladničky za pár kaček.

Základem našeho lapače pachů je nasáklé absorpční jádro z běžných dětských plínek a prostředek, kterým své chladničky zbavovaly pachů už naše babičky - OCET!

Dřív jsme do naší domácí lednice jednoduše umísťovali mističku s octem, která se ale občas vylila. Pak jsem do ní vyzkoušela dát stabilnější gel z absorpčního jádra pemprsek nasáklý octem, takže se při případném nahnutí misky, udrží vše pěkně uvnitř.

K výrobě lapače pachů budete potřebovat:

  • 1 čistou papírovou plenku se savým jádrem
  • Nabobtnalý gel z plenek
  • Plastový kelímek s víčkem
  • Ocet
  • Šídlo nebo tlustou jehlu na grilování

Postup:

Plenku vložte do mísy, zalijte vodou a nechte pár minut bobtnat vlhkost pohlcující hmotu uvnitř. Poté plenku podélně rozstřihněte, vyjměte měkkou hmotu do připraveného kelímku.

Hmotu v kelímku zalijte octem. Počkejte, až se gel pořádně nasákne a vznikne hustá kaše. Přiklopte kelímek víčkem, do kterého ještě udělejte díry, aby bylo kudy absorbovat pachy.

Gel s octem můžete dát i do misky bez víčka. Riziko zvrhnutí a vylití obsahu je sice trochu větší, lapač ale funguje ještě lépe. 

Hotový lapač pachů vložte do lednice.

TIP: Při občasném dolévání octa do vysychajícího gelu, vám vydrží měsíce!

Celý návod najdete na videu:

Lapač pachu do lednice z pemprsek
Lapač pachu do lednice z pemprsek

Autor: Zuzana Schneidewind
Kamera: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:

Reklama
Článek je zařazen v: jak na to, vychytávka, DIY, jak si vyrobit, odstraňovač pachů do ledničky
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama