Bydlení

1. prosince 2016 16:15

Zuzana Schneidewind

VIDEO: Jak si z pemrsek vyrobit nejlevnější lapač pachů do lednice

I uklizená chladnička je občas cítit. Proto se prodávají nejrůznější pohlcovače pachů. Nejde ale o zrovna levnou záležitost. I pro to, že při možném kontaktu s potravinami nesmí takové prostředky obsahovat toxické látky. Ten náš funguje skvěle a vyjde vás na cca 10 Kč. Přesný postup na videu níže.

Základem našeho lapače pachů je nasáklé absorpční jádro z běžných dětských plínek a prostředek, kterým své chladničky zbavovaly pachů už naše babičky - OCET!

Dřív jsme do naší domácí lednice jednoduše umísťovali mističku s octem, která se ale občas vylila. Pak jsem do ní vyzkoušela dát stabilnější gel z absorpčního jádra pemprsek nasáklý octem, takže se při případném nahnutí misky, udrží vše pěkně uvnitř.

K výrobě lapače pachů budete potřebovat:

  • 1 čistou papírovou plenku se savým jádrem
  • Nabobtnalý gel z plenek
  • Plastový kelímek s víčkem
  • Ocet
  • Šídlo nebo tlustou jehlu na grilování

Postup:

Plenku vložte do mísy, zalijte vodou a nechte pár minut bobtnat vlhkost pohlcující hmotu uvnitř. Poté plenku podélně rozstřihněte, vyjměte měkkou hmotu do připraveného kelímku.

Hmotu v kelímku zalijte octem. Počkejte, až se gel pořádně nasákne a vznikne hustá kaše. Přiklopte kelímek víčkem, do kterého ještě udělejte díry, aby bylo kudy absorbovat pachy.

Gel s octem můžete dát i do misky bez víčka. Riziko zvrhnutí a vylití obsahu je sice trochu větší, lapač ale funguje ještě lépe.

Hotový lapač pachů vložte do lednice.

TIP:Při občasném dolévání octa do vysychajícího gelu, vám vydrží měsíce!

Celý návod najdete na videu:

Autor: Zuzana SchneidewindKamera: Jan Kundera

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také