Bydlení

27. června 2018 06:00

Tereza Javorová

Vila uprostřed lesa vypadá jako z pohádky. Nahlédněte dovnitř

Les má pro člověka od pradávna magickou moc. Skrývá v sobě spoustu energie a zároveň poklidu. Není pak divu, že mnoho rodin si přeje bydlet právě nedaleko lesa. Podívejte se, jak se podařil projekt této rodinné vily, kterou MJÖLK architekti zasadili mezi stromy.

Studio MJÖLK Architekti navrhlo moderní vilu pro manželský pár se dvěma dětmi. Rodina měla neobyčejné štěstí. Svou vysněnou stavbu mohla zasadit mezi stromy uprostřed lesa.

Teplo domova a fascinující výhled

Dům tvoří dvě zděné stavby, které jsou ladně propojenéželezobetonovou konstrukcí střechy. V jedné části domu bydlí celá rodina. Najdete tu rozlehlý obývací pokoj s jídelnou a kuchyní, prostornou koupelnu, pracovnu a ložnici rodičů. O patro výš se nacházejí dva od sebe oddělené dětské pokoje, které připomínají malé domečky. Děti mají vkaždém znich vlastní koupelnu i malou šatnu.

Druhá zděná část domuukrývá hostinskou část, garáž a také pracovnu. Přejít zjedné části domu do druhémůžete suchou nohou. Velkorysá střecha bezpečně před deštěm chrání.

To, co však dům dělá opravdu jedinečným, jsou výhledy dojeho bezprostředního okolí. Pohled do hájemství je fascinující a díky měnící se přírodě vrůzném ročním období je pokaždý jiný.

Pojďte se podívat, jak se bydlí domě uprostřed lesa, který ctí nejen potřeby jeho obyvatel, ale také krásné přírodní okolí.

(fis)


Přečtěte si také