Bydlení

9. května 2015 06:00

Markéta Zídková

Vyrobte si s námi kytičku pro maminku ke Dni matek

Ke Dni matek mamince nemusíte nic kupovat, stačí něco vyrobit. A dát jí najevo, že jste si vzpomněli a máte ji rádi.

Jirka Dvořák z květinářství Serafin vám ukáže, jak i laik zvládne jednoduchou vazbu. Vznikne tak originální kytice, která určitě udělá radost. Můžete si ji vyrobit i k jakékoliv jiné příležitosti. Níže najdete postup i potřebný materiál, na videu uvidíte vše názorně včetně detailů, jak lýko uchopit dvěma prsty a jak se motají smotky z berggrassu.

Potřebujete:držák na květinydva menší listy aspidistruněkolik květů např. tulipánů, gerber, růžíberggraspralinky/sladkost zabalenou v papírusrdíčko na dozdobenísešívačkulýkolepidlostuhu v barvě květinšpejledrátnůžky

PostupDržák na květiny není nutný, ale pro člověka, který nikdy nevázal kytici, to bude velký pomocník. Nejprve si vezměte dva aspidistrové listy, každý srolujte do ruličky (viz video) a sešijte sešívačkou, aby držely. Pak si smotejte přes prsty berggrass a udělejte z něj malé smotky. Potom začněte vyplňovat držák, vždy nejprve zelení, potom do středu přidávejte květiny. Dávejte je mírně šikmo. Na závěr vytvořte skupinku z mlsání a vše pod držákem svažte lýkem, aby to dobře drželo u sebe. Ošklivé lýko začistěte stuhou v barvě květiny. Můžete dozdobit tak, že nalepíte ještě krásné srdíčko, pokud máte, použijte floristické lepidlo, pokud nemáte, lze použít jakékoliv.

Kamera, střih: Jindřich KodíčekText: Markéta Žídková

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky květiny floém

Přečtěte si také