Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Z garáže do bytu: 7 nápadů, jak originálně využít staré harampádí

Garáže slouží jako skvělé skladiště prakticky čehokoli (mnohdy ne ani aut). Podívejte se do hromad věcí, které se v garáži nashromáždily za uplynulé roky, a dekorace nebo rovnou nábytek do bytu máte hned.
Vydáno: 03.08.2018
Věci z garáže můžete využít u sebe doma
Autor: stocksnap.io Věci z garáže můžete využít u sebe doma
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Starý stůl

V garážích se často najde ponk. Kutilové ho ocení a měli by ho ocenit i všichni ostatní. Většinou se totiž jedná o poctivé bytelné stoly, které se dají ošmirglovat a znovu natřít. Použití je pak jasné: Ponk předělaný na jídelní nebo pracovní stůl se skvěle hodí do industriálních a rustikálních interiérů.

Starý stůl poslouží i v moderním interiéru
Autor: istock.com Starý stůl poslouží i v moderním interiéru

Poličky

Ve většině garáží je úložný díl s policemi, do kterého se ukládaly barvy a nářadí. Dá se upcyklovat pro použití v domácnosti. Můžete ho zrenovovat a nemusíte se starat o nákup knihoven ve velkých obchodech.

Staré policové díly se dají renovovat a znovu použít
Autor: istock.com Staré policové díly se dají renovovat a znovu použít

Plakáty a reklamy

Teď rozhodně nemluvíme o nevkusných nahotinkách, které se občas v garážích objeví na plakátech nebo kalendářích. Mluvíme o starých reklamních plakátech nebo kovových tabulkách. Ty se dají pořídit, zpravidla nově vyrobené a patinované, ale lepší je vždycky originál. Pokud ho v garáži najdete, využijte ho!

Oldschoolové plakáty nahradí obrazy
Autor: unsplash.com Oldschoolové plakáty nahradí obrazy

Skleněné nádoby

Jako váza se dá použít téměř jakákoli nádoba, která se dá naplnit vodou. Obzvlášť hezky vypadají květy ve starých lahvích. Staré zavařovačky můžete využít jako lampiony nebo jimi nahradit sklenice například pro večeře na zahradě.

Nepoužívané lahve se promění ve vázy
Autor: istock.com Nepoužívané lahve se promění ve vázy

Bedny

Dnes většinu věcí stěhujeme v papundeklových krabicích od bot, ale dřív se vyráběly úžasné krabice ze dřeva nebo třeba potažené látkou. Podívejte se po nich v garáži. Nové stojí velké peníze a ty staré ze dřeva se dají snadno opravit pomocí šmirglpapíru a barvy. S potaženými látkou bude potíž, jejich oprava je náročnější. Vždy zkontrolujte, zda materiál není plesnivý nebo ztrouchnivělý.

Staré bedny můžete využít v šatně i v kuchyni
Autor: unsplash.com Staré bedny můžete využít v šatně i v kuchyni

Dekorace

I na první pohled zbytečná věc, která už dávno neslouží svému účelu, se dá využít. Co si třeba z garáže vzít staré sáňky a pověsit si je na stěnu namísto dekorace? Zaberou místo, ale rozhodně budou originálním doplňkem. To samé platí o kolech, kusech motorů, lyžích a prakticky všem, co v garáži najdete.

Kolo se může stát dekorací
Autor: istock.com Kolo se může stát dekorací

Plechovky

Proberte staré plechovky, zbavte se těch, které jsou rezavé nebo moc znečištěné, a zbytek si nechte. Můžete je po vymytí využít jako květináče pro sukulenty, stojánky na tužky nebo svícínky. Nápadů na to, co udělat s plechovkami, je plný internet.

Kaktusům se v plechovkách daří
Autor: istock.com Kaktusům se v plechovkách daří
Článek je zařazen v: garáž , upcyklace , vintage , retro , industrial
Reklama