Z garáže do bytu: 7 nápadů, jak originálně využít staré harampádí

Garáže slouží jako skvělé skladiště prakticky čehokoli (mnohdy ne ani aut). Podívejte se do hromad věcí, které se v garáži nashromáždily za uplynulé roky, a dekorace nebo rovnou nábytek do bytu máte hned.

Starý stůl

Vgarážích se často najde ponk. Kutilové ho ocení a měli by ho ocenit i všichni ostatní. Většinou se totiž jedná o poctivé bytelné stoly, které se dají ošmirglovat a znovu natřít. Použití je pak jasné: Ponk předělaný na jídelní nebo pracovní stůl se skvěle hodí do industriálních a rustikálních interiérů.

Poličky

Ve většině garáží je úložný díl spolicemi, do kterého se ukládaly barvy a nářadí. Dá se upcyklovat pro použití vdomácnosti. Můžete ho zrenovovat a nemusíte se starat o nákup knihoven ve velkých obchodech.

Plakáty a reklamy

Teď rozhodně nemluvíme o nevkusných nahotinkách, které se občas vgarážích objeví na plakátech nebo kalendářích. Mluvíme o starých reklamních plakátech nebo kovových tabulkách. Ty se dají pořídit, zpravidla nově vyrobené a patinované, ale lepší je vždycky originál. Pokud ho vgaráži najdete, využijte ho!

Skleněné nádoby

Jako váza se dá použít téměř jakákoli nádoba, která se dá naplnit vodou. Obzvlášť hezky vypadají květy ve starých lahvích. Staré zavařovačky můžete využít jako lampiony nebo jimi nahradit sklenice například pro večeře na zahradě.

Bedny

Dnes většinu věcí stěhujeme vpapundeklových krabicích od bot, ale dřív se vyráběly úžasné krabice ze dřeva nebo třeba potažené látkou. Podívejte se po nich vgaráži. Nové stojí velké peníze a ty staré ze dřeva se dají snadno opravit pomocí šmirglpapíru a barvy. Spotaženými látkou bude potíž, jejich oprava je náročnější. Vždy zkontrolujte, zda materiál není plesnivý nebo ztrouchnivělý.

Dekorace

I na první pohled zbytečná věc, která už dávno neslouží svému účelu, se dá využít. Co si třeba zgaráže vzít staré sáňky a pověsit si je na stěnu namísto dekorace? Zaberou místo, ale rozhodně budou originálním doplňkem. To samé platí o kolech, kusech motorů, lyžích a prakticky všem, co vgaráži najdete.

Plechovky

Proberte staré plechovky, zbavte se těch, které jsou rezavé nebo moc znečištěné, a zbytek si nechte. Můžete je po vymytí využít jako květináče pro sukulenty, stojánky na tužky nebo svícínky. Nápadů na to, co udělat splechovkami, je plný internet.


Přečtěte si také