Bydlení

16. srpna 2016 06:00

Jana Brass

Zámeček proměnili v moderní domov plný překvapení

Zveme vás na prohlídku zámečku, za který by se nemusela stydět lecjaká hvězda showbyznysu.

Budova, která nevyniká zdobností, a přesto ji jednoduché tvary vynášejí na úroveň současných elegantních šlechtických sídel, stojí nedaleko německého Essenu. Město bylo známé těžbou uhlí, pochází odtud také slavná průmyslnická rodina Kruppů. Doba začouzeného ovzduší je pryč, rodinu Kruppů tu však stále připomíná nejedna stavba. Třeba jejich sídlo v Hügelparku, velká Villa Hügel.

Tady se to bydlí! Z trávníku můžete vstoupit rovnou do bazénu ukrytého v suterénu, Foto: James McDonald/MBDS

Podobně se jmenuje i projekt renovace a vybavení interiéru, pod který se podepsalo Martin Brudnizki Design Studio – Hügel Essen. Do detailu promyšlené vybavení místností ctí prostor a světlost interiérů. Při vstupu vás uvítá jednoduchá, avšak světlá hala. Společné interiéry jsou řešeny jako propojený prostor, který lze rozdělit. Dělí se vlastně i pomyslně, každé z maličkých center je vybaveno trochu odlišným nábytkem a skýtá tak rozdílnou atmosféru.

Jídelna je elegantní, vhodná pro klidné společné stolování. Foto: James McDonald/MBDS

Svou vznešenou náladou zaujme také jídelna, která je připravena až pro 12 elegantně oblečených hostů. Protikladem je pak naopak kuchyně, za kterou by se nemusel stydět nejeden obyvatel mrakodrapu. Při bližším pohledu je však z materiálu jasné, že nešlo o jen tak z katalogu náhodně vybraný sektorový kus.

Fascinující jsou také koupelny, šatna a pochopitelně i v suterénu umístěný bazén s vířivkou. Velká okna jej propojují s okolní přírodou a skýtají tak obyvatelům zámečku možnost maximálního relaxu. Jen si představte, že byste v interiérech vystavených v naší galerii mohli bydlet vy sami.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také