Bydlení

21. června 2017 06:00

Jana Brass

Zelená je in. Odstraňuje úzkost a zvyšuje sebevědomí. Máme tipy, jak ji dostat do interiéru

Greenery je barvou letošního roku. Jak se bude vyjímat u nás doma?

Nadechněte se, okysličte se, začněte znova, chovejte se ohleduplně k přírodě… I takto si můžeme vyložit vzkaz, který nám výběrem barvy roku 2017 posílá Pantone Color Institute. Je to odstín nejenom ekologie, ale i inovací, symbolizuje modernost, vitalitu a odvahu.

Osvěžující barva do interiéru

Nabízí se otázka, jestli je tato barva vůbec vhodná do interiéru. A odpověď zní: Ano! Jako pěstitelé pokojových rostlin, teraristé či akvaristé ji doma už možná máme, jen možná trochu zastrčeně, takže se nebojme tuto svěží zelenou dostat víc na oči a co nejčastěji do ní koukat – zvedá totiž sebevědomí a odbourává úzkost. Ti, kteří z nějakých důvodů nepěstují květiny, mohou sáhnout alespoň po fototapetě s motivem pralesa, bambusu nebo třeba limetek.

Výmalba i dekorace

Greenery se bude pěkně vyjímat na zdech i jako výmalba a velice jednoduše rozzáří obývák třeba na polštářích. V nevlídných zimních dnech nám zaručeně zvedne náladu připomínkou jara v jeho největším rozpuku, v parných horkých dnech, které musíme trávit doma, nás zase osvěží a ochladí.

Nebojte se zelené, nechte se inspirovat

Je to šik barva a není důvod se jí bát, což zjistíte, když nahlédnete do naší fotogalerie. Najdete v ní svěže zelené ležení, sezení, dětský nábytek, ale i drobné doplňky na doladění.

(bras)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také