Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

In jsou bílé světlé interiéry. Tenhle byt plný barev vás ale přesvědčí, že to je vlastně nuda

Vydáno: 17.01.2017
V tak pěkném barevném světě je stále veselo a panuje tu příjemná nálada
V tak pěkném barevném světě je stále veselo a panuje tu příjemná nálada Autor: Art Gray Architectural Photography
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Málokdo myslí při zařizování interiéru na to, jakou mu vtisknout ústřední barvu. Když se ale sejdou dva skvělí designéři, jako jsou Ghislaine Viñas a Chet Callahan, pak si můžete být jisti, že vznikne fascinující bydlení, z něhož jen těžko spustíte oči.

Příběh jedné americké vily začal nevině. Chet Callahan se svým partnerem adoptovali prvního ze dvou nynějších synů a chtěli připravit pro děti co nejlepší zázemí. Koupili dům a před nastěhováním se pustili do renovace. Ostatně Chet vede oceňovanou konstrukční kancelář, která nabízí nejen projekty zcela nových staveb, ale také návrhy na rekonstrukce těch starších. Po roce a půl byla přestavba domku podle architekta Cheta u konce. Ale ouha! Renovace do moderního pohodlného bydlení se sice povedla dokonale, vše bylo ale jaksi až příliš jednobarevné – bílé. Chtělo to nějakou barvu. A na to je zas odbornice Ghislaine se svým Ghislaine Viñas Interior Design studiem.

Chet nezapře, že má rád architekturu ani v ložnici. Nad hlavou si nechá své sny inspirovat moderním obrazem Foto: Chet nezapře, že má rád architekturu ani v ložnici. Nad hlavou si nechá své sny inspirovat moderním obrazem,. Foto: Art Gray Architectural Photography

Až uvidíte jednotlivé fotografie v galerii, budete překvapeni, co dokáže třeba i byť jen jeden barevný odstín v prostoru s dokonalými liniemi. Jako byste se ocitli docela maličcí uvnitř malířského plátna a mohli si dosyta vychutnat působení jednotlivých barev. Bez skvělého proporcionálního designu by to ale jen těžko bylo ono. Zkrátka, víc hlav víc ví a víc dokáže. Chatovi a Ghislaine se povedlo dokonalé dílo, ze kterého tryská pozitivní energie. Však se jí také dům inspiroval ve svém názvu – Loz Feliz. Ten potvrzuje, že tady potkáváte štěstí na každém kroku.

Jídelna zlehka propojená s obývacím pokojem má ústřední barvu žlutou a na stropě fascinující zelenkavý lustr
Jídelna zlehka propojená s obývacím pokojem má ústřední barvu žlutou a na stropě fascinující zelenkavý lustr
Art Gray Architectural Photography

Foto: Art Gray Architectural Photography

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Bez žluté stěny by ložnice byla fádní

Krok za krokem: Praktický návod, jak sladit barvy a různé vzory v interiéru

Teplejší žlutá, až okrová s růžovými květy zase působí více letně. Tapeta z řady Fleurique Eijffinger

Jaký účinek má žlutá na cholerika, melancholika či flegmatika?

Článek je zařazen v: kuchyně , proměna , koupelna , barvy v interiéru
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama