Bydlení

20. července 2019 06:00

redakce Prima Zoom

Žena proměnila autobus v romantické bydlení. Mrkněte do miniaturního retro domu na kolech

Třicetiletá Jessie Lipskin si na internetu pořídila starý autobus z roku 1966. Stál ji sedm tisíc dolarů, ale investice se vyplatila. Vyřazený vůz se jí podařilo proměnit v útulné bydleni, kde najdete kuchyň, koupelnu i pořádnou skříň.

Mini dům je teď navíc kprodeji. Lipskin neřekla, kolik za byt na kolech chce, ale nechává zájemce, aby sami navrhli cenu. Na rozdíl od jiných minidomů má tenhle autobusový jednu velkou výhodu. Je prostorný.

Díky tomu si stavitelka mohla dovolit do interiéru umístit i skříň, do níž lze věšet oblečení. Vautobusu nechybí ani koupelna stoaletou, která je podobně velká jako koupelny vbytových domech. Lipskin navíc při stavbě nemyslela jen na praktičnost, ale soustředila se i na estetickou stránku a domu dodala starosvětský vzhled se záclonami na oknech a vintage dekoracemi.

Vinteriéru je dominantní bílá barva a základním materiálem se stalo dřevo. Obložený je i strop autobusu. Včetně doplňků projekt stál 125 tisíc dolarů, což je mnohonásobně více než pořizovací cena. Bylo by dost nepravděpodobné, kdyby majitelka slevila a prodala minidům za méně. Odvedla na něm kus práce, která trvala tři roky.

Podívejte se do galerie, jak autobus vypadá uvnitř

Mrkněte také na video, ve kterém vám architekt Marek Povolný vyvsětlí, jak v pořadu Jak se staví sen budoval minibydlení pro důchodkyni, která žije v chatové osadě:


Přečtěte si také