GALERIE: Podívejte se do pravého Orient Expressu. Takhle úžasně vypadá zevnitř

Orient Express je patrně nejznámějším vlakem světa, poprvé vyjel z Paříže na konci 19. Století a inspiroval i Agathu Christie, která do jeho vagónů umístila jeden z nejpopulárnějších detektivních příběhů všech dob.

Dnes by bylo poměrně nepohodlné jet několik dní ze Západní Evropy do Istanbulu, kde bývala konečná původního Orient Expressu. Známý vlak se tak v současnosti proměnil v symbol luxusu a netradiční dovolené, při níž je samotná cesta cílem.

Z toho důvodu nabízí vlak unikátní pokoje s koupelnami, které jsou de facto hotelovými apartmány. Interiéry inspirované jsou art decem, stylem, který se prosadil po první světové válce a nahradil secesi. Přivolávají elegantní časy dvacátých let, pohrávají si s odstíny zlaté, hnědé i modré barvy.

Takhle to vypadá v baru, Foto: instagram.com/vsoetrain

Vlak nabízí tři jídelní vozy, každý s jiným menu, která jsou inspirovaná kuchyní státu, kterým zrovna souprava projíždí. Najdete tu také vagón s barem laděným do modré barvy. Není podmínkou jet z konečné na konečnou, můžete si zakoupit i jízdenku na kratší cestu. Nicméně s cenami Českých drah nepočítejte. Nejlacinější jízdenka stojí téměř 18 000 korun a projedete se jen z Paříže do Londýna, další spoje vyjdou výrazně dráž, ceny se pohybují v tisících euro.

Další články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také