Stavebnice jako umělecká dekorace do bytu. LEGO začalo vyrábět obrazy z kostek

Můžete si vyskládat ikonickou grafiku Andyho Warhola zobrazující Marilyn Monroe nebo třeba všechny členy Beatles. Výsledkem skládačky ale není hračka. Vznikne obraz, který lze pověsit na stěnu. Kostky jdou navíc poskládat podle více vzorů.

Dánská firma, jejíž kostky si oblíbily děti, teď chce zaujmout i dospělé. Stavebnice mají poskytnout kreativní útočiště a relaxaci po práci. Vkrabicích navíc nebudou jen kostky, ale také hudební nebo zvukový doprovod, který si lidé ke skládání mohou pustit. U Marilyn Monroe to bude vyprávění o životě Andyho Warhola, u Dartha Vadera zase soundtrack Star Wars.

Stavebnice se inspirovaly pop-artem, uměleckým směrem, jehož nejznámějším protagonistou byl Andy Warhol. Ke stavebnicím je přibalený i štítek na podpis, aby si autor své umělecké dílo mohl podepsat. Nejedná se sice o originál, protože stejné obrazy budou viset i vjiných obývácích, ale pop-art také chrlil identická umělecká díla ve velkých počtech. Ateliér Andyho Warhola se přímo jmenoval Továrna.

LEGO přišlo snápadem na základě svého výzkumu, který ukázal, že přes sedmdesát procent lidí hledá nové způsoby odpočinku. Kpestrobarevným kostkám se mnozí vrací i vdospělosti. Pokud na ně nešlápnou a neskuhrají, mohou si snimi i hrát. Každá sada zřady, kterou společnost nazvala Art, obsahuje kolem tří tisíc dílků a bude stát přes tisíce korun.

Na to, jak obrazy vypadají, se můžete podívat v galerii:

Nápady z Lega:

Sdílejte článek

Přečtěte si také