reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Stavebnice jako umělecká dekorace do bytu. LEGO začalo vyrábět obrazy z kostek

matoušhartman , Vydáno: 15.07.2020
Portréty členů Beatles
Autor: Lego Portréty členů Beatles
Můžete si vyskládat ikonickou grafiku Andyho Warhola zobrazující Marilyn Monroe nebo třeba všechny členy Beatles. Výsledkem skládačky ale není hračka. Vznikne obraz, který lze pověsit na stěnu. Kostky jdou navíc poskládat podle více vzorů.

reklama

Dánská firma, jejíž kostky si oblíbily děti, teď chce zaujmout i dospělé. Stavebnice mají poskytnout kreativní útočiště a relaxaci po práci. V krabicích navíc nebudou jen kostky, ale také hudební nebo zvukový doprovod, který si lidé ke skládání mohou pustit. U Marilyn Monroe to bude vyprávění o životě Andyho Warhola, u Dartha Vadera zase soundtrack Star Wars.

Stavebnice se inspirovaly pop-artem, uměleckým směrem, jehož nejznámějším protagonistou byl Andy Warhol. Ke stavebnicím je přibalený i štítek na podpis, aby si autor své umělecké dílo mohl podepsat. Nejedná se sice o originál, protože stejné obrazy budou viset i v jiných obývácích, ale pop-art také chrlil identická umělecká díla ve velkých počtech. Ateliér Andyho Warhola se přímo jmenoval Továrna.

Slavný sítotisk od Andyho Warhola je nyní v LEGO verzi
Autor: Lego Slavný sítotisk od Andyho Warhola je nyní v LEGO verzi

LEGO přišlo s nápadem na základě svého výzkumu, který ukázal, že přes sedmdesát procent lidí hledá nové způsoby odpočinku. K pestrobarevným kostkám se mnozí vrací i v dospělosti. Pokud na ně nešlápnou a neskuhrají, mohou si s nimi i hrát. Každá sada z řady, kterou společnost nazvala Art, obsahuje kolem tří tisíc dílků a bude stát přes tisíce korun.

Na to, jak obrazy vypadají, se můžete podívat v galerii:

Nápady z Lega:

S Legem si mohou hrát i dospělí. I bez návodů!

Co udělat s legem, když děti přestane bavit? Začnou si hrát rodiče

Druhý život lega

15 vtipných vychytávek z lega, které dokážou vyřešit i zapeklitou situaci

reklama

Článek je zařazen v: Lego , stavebnice , umění

reklama

Přečtěte si také