Bydlení

21. května 2020 08:00

Simona Sedláčková

Co udělat s legem, když děti přestane bavit? Začnou si hrát rodiče

Život s legem má většinou několik fází… Nejprve děti zaujme ta větší varianta kostek, pak si začnou stavět z malých kostek, ale ještě ne podle návodu. Pak přijdou stále složitější a složitější lego soupravy a nakonec máme doma obrovskou bednu malých kostiček, nad kterými naše děti začnou ohrnovat nos. Tenhle proces je ale rozložen do mnoha a mnoha let. A pak přijde čas, kdy si můžeme začít hrát i my, rodiče.

Lego je svět úžasných malých kostiček, ze kterých si můžete postavit prakticky cokoliv, co vás napadne. Pokud se vdomácnosti najdou kostičky, pro které už vaše děti nemají využití, můžete jim vymyslet uplatnění vy, dospělí. Takové lego hrátky se hodí především do moderních, jednoduchým stylem zařízených bytů. Vnesou do nich potřebný vtip a nápady, které každou návštěvu překvapí i pobaví.

Začněte vpředsíni

Kostičky lega můžete využít i velmi prakticky. Vyvrtejte do nich malým vrtáčkem otvor na kroužek a vzniklý přívěsek připojte ke klíčům. Teď už jen stačí na stěnu vpředsíni připevnit základní desku z lega a klíče už nikdy nebudete hledat po bytě. Po příchodu domů je jednoduše přicvaknete na desku.

Obrazy podle mistrů i vlastní fantazie do celého bytu

Romantická zátiší a krajinky nejsou nic pro vás, ale na velká umělecká díla moderních mistrů vám zase většinou chybí dostatek financí? Inspirujte se jimi, a to buď doslova, nebo jen zlehka a vytvořte si obrazy z lega. Až vás přestanou bavit, zahrajete si na malíře znovu.

Doplňky do bílé kuchyně

Bílá kuchyňská linka, bílý obklad stěn… Chtělo by to barvy! Vytvořte si zásobník na kuchyňské náčiní nebo na příbory nebo krabičku na ubrousky a kapesníky. Stejně tak budou bílé kuchyni slušet podložky pod hrnky, vyrobené zbarevných kostiček.

Umíte si představit i úchytky na kuchyňských skříňkách, vyrobené z lega? Proč ne? Jenom musíte počítat stím, že poskládané kostičky nevydrží zátěž při otvírání dvířek. Jednotlivé kostky proto budete muset ksobě slepit.

Ani koupelnu nemine barevné šílenství

Stojánek na kartáčky na zuby je to nejjednodušší, co můžete vytvořit, ale hravé povahy možná ocení i kostičky vtekutém mýdle.

Pokoje dětí i teenagerů

Barevné zásobníky na tužky, propisky i nůžky, které by se jinak válely jen tak po stole, vytvoříte během chvilky.

Veselé magnety nebo špendlíky na nástěnku by vaši potomci také nemuseli odmítnout. Vypadají jednoduše skvěle!

Ani obývací pokoj nezůstane kostek ušetřen

Malá stolní lampa sjednoduchým stínidlem snese barevnou nohu. Věřte, že na první pohled nikoho ani nenapadne, že se dívá na dětskou stavebnici.

Můžete vytvořit i stínidlo zbarevných kostek, jen musíte počítat stím, že bude opravdu hodně stínit.

Dokonce i obaly na květináče mohou vzniknout zkostek lega. Jestli zvolíte barevnost umírněnou, nebo divokou, je jen na vás.

Barevná váza na stůl nesmí chybět! Jednoduše postavte sklenici a vyskládejte kolem ní hradbu zkostek.

Tak co, troufnete si na podobně bláznivé doplňky do bytu? Mají tu výhodu, že je časem můžete zase jednoduše přeskládat. Anebo kostky strčit do krabice. A mimochodem, věděli jste, že zkostek lega občas vzniká i tzv. pouliční umění? Mladí umělci kostky zasazují do veřejného prostoru a vůbec to nevypadá špatně!


Přečtěte si také