návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Bydlet pohodlně se dá i na 27 metrech. Pražští designéři dostali do garsonky čtyři postele

matoušhartman , Vydáno: 17.07.2020
Celkový pohled do bytu
Autor: Mooden Celkový pohled do bytu
V malém bytě v pražské Michli je všechno potřebné. Díky promyšlenému designu se sem vešlo standardní vybavení a místo ušetřily chytré nápady, ne jen rozkládací pohovka. V interiéru nechybí úložné prostory a byt působí útulně.

reklama

Menší byty bývají cenově dostupnější, ale mnohdy vypadají stísněně a nenabízí dostatek prostoru. Na řadu pak přicházejí chytrá řešení. Designéři ze studia Mooden navrhli ukázkový minibyt, který podporuje ideu, že pohodlně se dá bydlet i na malém prostoru.

Plocha bytu je pouhých 27 m2, přesto sem designéři dostali čtyři postele, plnohodnotnou kuchyňskou linku, jídelní stůl pro čtyři lidi, dvě pracovní místa, šatnu i prostor pro relaxaci. Aby se tohle všechno vešlo do standardní garsonky, museli si designéři přizvat na pomoc výrobce nábytku na míru. Společně s firmou Dřevodílo Rousínov tak vytvořili byt, kde není nevyužité místo. Velice s tím pomohly sklopné postele, vyklápěcí stůl a další vyklápěcí nebo vysouvací prvky.

Byt připravený na spánek
Autor: Mooden Byt připravený na spánek

Protože hrál roli každý milimetr, designérské studio vytvořilo i 3D model. Jednotlivé prvky se vyrobily předem a v bytě se už jen instalovaly. „Do interiéru pak naprosto vše přesně pasovalo a během instalace nebylo na místě potřeba nic dořezávat, zkracovat ani jinak výrazně upravovat,“ říká Barbora Burešová ze studia Mooden.

Podívejte se, jak to v bytě vypadá:

Další české projekty, které ukázaly, že bydlet se dá i na malém prostoru:

Hideout láká zejména zájemce o ekoturistiku

Český pár staví domky z bambusu: Netradiční materiál vydrží i 100 let

Jediný prostor nahrazuje všechny standardní místnosti

Microliving v Česku: Takhle se bydlí na 16 m2, kam se vešly ložnice, koupelna i terasa

reklama

Článek je zařazen v: garsonka , minibyt , tiny living

reklama

Přečtěte si také