Bydlet pohodlně se dá i na 27 metrech. Pražští designéři dostali do garsonky čtyři postele

V malém bytě v pražské Michli je všechno potřebné. Díky promyšlenému designu se sem vešlo standardní vybavení a místo ušetřily chytré nápady, ne jen rozkládací pohovka. V interiéru nechybí úložné prostory a byt působí útulně.

Menší byty bývají cenově dostupnější, ale mnohdy vypadají stísněně a nenabízí dostatek prostoru. Na řadu pak přicházejí chytrá řešení. Designéři ze studia Mooden navrhli ukázkový minibyt, který podporuje ideu, že pohodlně se dá bydlet i na malém prostoru.

Plocha bytu je pouhých 27 m2, přesto sem designéři dostali čtyři postele, plnohodnotnou kuchyňskou linku, jídelní stůl pro čtyři lidi, dvě pracovní místa, šatnu i prostor pro relaxaci. Aby se tohle všechno vešlo do standardní garsonky, museli si designéři přizvat na pomoc výrobce nábytku na míru. Společně sfirmou Dřevodílo Rousínov tak vytvořili byt, kde není nevyužité místo. Velice stím pomohly sklopné postele, vyklápěcí stůl a další vyklápěcí nebo vysouvací prvky.

Protože hrál roli každý milimetr, designérské studio vytvořilo i 3D model. Jednotlivé prvky se vyrobily předem a vbytě se už jen instalovaly. „Do interiéru pak naprosto vše přesně pasovalo a během instalace nebylo na místě potřeba nic dořezávat, zkracovat ani jinak výrazně upravovat,“ říká Barbora Burešová ze studia Mooden.

Podívejte se, jak to vbytě vypadá:

Další české projekty, které ukázaly, že bydlet se dá i na malém prostoru:

Sdílejte článek

Přečtěte si také