návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Z protiatomového bunkru je luxusní bydlení, 10 metrů pod zemí a s vodopádem

matoušhartman , Vydáno: 13.10.2021
Kdysi se tu chtěl před nukleární válkou zachránit jeden podnikatel, teď je z jeskyně v arkansaských horách jedinečné bydlení. Najdete tu několik ložnic, velký společenský prostor s vodopádem a plně vybavenou kuchyň.

reklama

Kryt si nechal postavit jeden zbohatlík na konci studené války v roce 1989. Jeskyně mu už k ničemu neposloužila, takže se později proměnila na neobvyklé prázdninové bydlení. Výdaje na rekonstrukci se vyšplhaly na milion dolarů, ale výsledek stojí za to.

Bydlení v jeskyni

Na první pohled zaujme obrovský společenský prostor s velkou kuchyní, který doplňuje vodopád. Kolem něj se stáčejí schody na ochoz a dál k ložnicím. Designéři využili přírodních prvků podzemí vytesaného do skály a stěny s krápníky se tu střídají s industriálním betonem nebo dřevěným obložením.

Vodopád ve společenské místnosti
Autor: profimedia Vodopád ve společenské místnosti

Interiér působí chladně, ale jeskyně je vytápěná. Úžasné jsou i koupelny. V jedné de facto chybí sprchový kout, voda vytéká ze sprchy rovnou do místnosti vytesané do skály. Bunkr se nachází na Plošině Ozark, zeleném divokém kusu přírody mezi poli amerického Středozápadu.

Další originální projekty:

Koupání v 35 metrech nad zemí

Bazén se vznáší 35 m nad zemí. Když se v něm koupete, je to, jako byste létali

cube berlin, berlínská kostka

Berlínská skleněná kostka komunikuje s lidmi přes aplikaci. Je to nejmodernější dům Evropy

reklama

Článek je zařazen v: design , jeskyně

reklama

Přečtěte si také