reklama

Z protiatomového bunkru je luxusní bydlení, 10 metrů pod zemí a s vodopádem

Matouš Hartman
13. října 2021
Kdysi se tu chtěl před nukleární válkou zachránit jeden podnikatel, teď je z jeskyně v arkansaských horách jedinečné bydlení. Najdete tu několik ložnic, velký společenský prostor s vodopádem a plně vybavenou kuchyň.
reklama

Kryt si nechal postavit jeden zbohatlík na konci studené války v roce 1989. Jeskyně mu už k ničemu neposloužila, takže se později proměnila na neobvyklé prázdninové bydlení. Výdaje na rekonstrukci se vyšplhaly na milion dolarů, ale výsledek stojí za to.

Bydlení v jeskyni

Na první pohled zaujme obrovský společenský prostor s velkou kuchyní, který doplňuje vodopád. Kolem něj se stáčejí schody na ochoz a dál k ložnicím. Designéři využili přírodních prvků podzemí vytesaného do skály a stěny s krápníky se tu střídají s industriálním betonem nebo dřevěným obložením.

Interiér působí chladně, ale jeskyně je vytápěná. Úžasné jsou i koupelny. V jedné de facto chybí sprchový kout, voda vytéká ze sprchy rovnou do místnosti vytesané do skály. Bunkr se nachází na Plošině Ozark, zeleném divokém kusu přírody mezi poli amerického Středozápadu.

Další originální projekty:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
Štítky: jeskynědesign
reklama