Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Povedená rekonstrukce starého bytu: Historický interiér oživil skandinávský styl

Rekonstrukce historických bytů uvnitř center evropských měst jsou náročné. Většinou jde o památkové objekty s nesnadnou přístupovou cestou a spoustou záludností skrytými za omítkou. Když ale všechny nesnáze architekti a stavební firma překoná, vyloupne se ze zašlého příbytku krásný apartmán. V Miláně se takový zázrak podařil přímo uprostřed města, ve čtvrti Brera.
Vydáno: 29.05.2019
Není to novostavba, a přece je interiér dokonale současný
Autor: ALMA Photos Není to novostavba, a přece je interiér dokonale současný
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Brera je velmi krásná a klidná část Milána. Najdete v ní příjemnou atmosféru, která vybízí k posezení v kavárně nebo k večeři v jedné z mnoha restaurací. Odměnou vám bude nejen skvělá chuť kávy a italských specialit, ale i pohled na život obyvatel města ve starých uličkách.

Prostoru je v tomto pokoji vskutku dost, umocňují jej také okna a prosklené dveře na balkon
Autor: ALMA Photos Prostoru je v tomto pokoji vskutku dost, umocňují jej také okna a prosklené dveře na balkon

Ten lze pozorovat i z oken a balkonu bytu, kam vás dnes zveme na návštěvu. Kupodivu v něm zdobný styl starých budov a moderní úprava interiérů dobře ladí, zvlášť když renovaci vzalo do rukou zkušené architektonické studio SGS Architetti Associati. Vsadilo na městský minimalismus, který ale koresponduje s historickým domem.

Ač jde o starý dům, okna jsou poměrně velká, takže světla se do bytu dostane dost
Autor: ALMA Photos Ač jde o starý dům, okna jsou poměrně velká, takže světla se do bytu dostane dost

Sofistikovaná jednoduchost apartmánu spočívá ve výběru barev a propojení oblých a rovných linií stěn, stropu a vlysů. Eleganci do bytu vneslo spojení výrazné bílé s jemnými odstíny šedé a tóny béžové barvy, které zlehka doplňují pastely. K nečekaným výjevům pak vede také souhra oblouků a křivek navazující na sebe v rozličných úhlech.

Tento pěkný apartmán nakonec dotvářejí podlahy z masivních prken s šedým dubovým povrchem a koupelna s moderním obkladem chránícím pouze sprchový kout.

fis

Článek je zařazen v: miláno , MILAN , historický dům , rekonstrukce
Speciály:
Reklama