Povedená rekonstrukce starého bytu: Historický interiér oživil skandinávský styl

Rekonstrukce historických bytů uvnitř center evropských měst jsou náročné. Většinou jde o památkové objekty s nesnadnou přístupovou cestou a spoustou záludností skrytými za omítkou. Když ale všechny nesnáze architekti a stavební firma překoná, vyloupne se ze zašlého příbytku krásný apartmán. V Miláně se takový zázrak podařil přímo uprostřed města, ve čtvrti Brera.

Brera je velmi krásná a klidná část Milána. Najdete v ní příjemnou atmosféru, která vybízí k posezení v kavárně nebo k večeři v jedné z mnoha restaurací. Odměnou vám bude nejen skvělá chuť kávy a italských specialit, ale i pohled na život obyvatel města ve starých uličkách.

Ten lze pozorovat i zoken a balkonu bytu, kam vás dnes zveme na návštěvu. Kupodivu vněm zdobný styl starých budov a moderní úprava interiérů dobře ladí, zvlášť když renovaci vzalo do rukou zkušené architektonické studio SGS Architetti Associati. Vsadilo na městský minimalismus, který ale koresponduje shistorickým domem.

Sofistikovaná jednoduchost apartmánu spočívá ve výběru barev a propojení oblých a rovných linií stěn, stropu a vlysů. Eleganci do bytu vneslo spojení výrazné bílé s jemnými odstíny šedé a tóny béžové barvy, které zlehka doplňují pastely. Knečekaným výjevům pak vede také souhra oblouků a křivek navazující na sebe v rozličných úhlech.

Tento pěkný apartmán nakonec dotvářejí podlahy z masivních prken s šedým dubovým povrchem a koupelna smoderním obkladem chránícím pouze sprchový kout.

fis

Sdílejte článek

Přečtěte si také