Sedmdesátky jsou zpátky: Podívejte se, jak zařídit, aby obývací stěna vypadala moderně

Výrazné barvy a vzorované tapety nás dostanou do sedmdesátých let. Specifický styl tohoto desetiletí se nezapře a získal si fanoušky i odpůrce. Líbí se vám obývací stěny nebo barevné čalounění? Pak se vám bude zamlouvat i projekt interiérového designu z italského Milána.

Při současných možnostech je snadné svůj byt zařídit třeba vdnes velmi módním retro stylu. Jenže až uvidíte jeden zapartmánů pojmenovaných podle milánského hradu Castello Sforzesco, zjistíte, že i móda 70. let má vsobě cosi současného. A hlavně že jde o veselou hru barev plnou energie.

Italská domácnost

Castello Sforzesco Suites, jak se apartmány jmenují, jsou vskutku jedinečné. Jsou elegantní světlé a tiché. Díky společnosti Brera Apartments jsme do jednoho znich mohli nahlédnout. Interiérové řešení pochází od studia SGS Architetti Associati, které vjednotlivých místnostech vykouzlilo originální ubytování vsofistikovaném stylu. Nejenže zde naleznete velmi nápadité vybavení, které splňuje nejlepší standardy kvality, ale především – vše je tu italské.

Ať už vaše oči spočinou na pěkné dřevěné dubové podlaze nebo budete obdivovat světlý obklad zkararského mramoru vkoupelně, můžete si být jisti, že vše je 100% made in Italy. Stejně jako bodové osvětlení, postele, skříně, křesla a koupelnové doplňky. Vše je navrženo tak, aby každý detail dělal čest zručnosti nejen italských architektů a designérů, ale pochopitelně i řemeslníků.

Ačkoli interiér zavání sedmdesátými roky, vše je zde nově vyrobené. Dominantními barvami jsou tyrkysová a žlutá. Průsvitné rolety zintenzivňují hru světel a vzorovaná tapeta nám připomíná, že retro je pořád aktuální. Vcentru severoitalského města módy se tak v Castello Sforzesco Suites skrývá jedinečná a zcela osobitá malá Itálie. Fotografie jednoho zapartmánů vám ji přiblíží.

fis

Sdílejte článek

Přečtěte si také