návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Sedmdesátky jsou zpátky: Podívejte se, jak zařídit, aby obývací stěna vypadala moderně

Vydáno: 07.06.2019
Jen televize naznačuje, že nejsme v 70. letech
Autor: ALMA Photos Jen televize naznačuje, že nejsme v 70. letech
Výrazné barvy a vzorované tapety nás dostanou do sedmdesátých let. Specifický styl tohoto desetiletí se nezapře a získal si fanoušky i odpůrce. Líbí se vám obývací stěny nebo barevné čalounění? Pak se vám bude zamlouvat i projekt interiérového designu z italského Milána.

reklama

Při současných možnostech je snadné svůj byt zařídit třeba v dnes velmi módním retro stylu. Jenže až uvidíte jeden z apartmánů pojmenovaných podle milánského hradu Castello Sforzesco, zjistíte, že i móda 70. let má v sobě cosi současného. A hlavně že jde o veselou hru barev plnou energie.

Italská domácnost

Castello Sforzesco Suites, jak se apartmány jmenují, jsou vskutku jedinečné. Jsou elegantní světlé a tiché. Díky společnosti Brera Apartments jsme do jednoho z nich mohli nahlédnout. Interiérové řešení pochází od studia SGS Architetti Associati, které v jednotlivých místnostech vykouzlilo originální ubytování v sofistikovaném stylu. Nejenže zde naleznete velmi nápadité vybavení, které splňuje nejlepší standardy kvality, ale především – vše je tu italské.

I v koupelně je vše na 100% italské. Zvlášť hrdě působí obklad ze slavného kararského mramoru
Autor: ALMA Photos I v koupelně je vše na 100% italské. Zvlášť hrdě působí obklad ze slavného kararského mramoru

Ať už vaše oči spočinou na pěkné dřevěné dubové podlaze nebo budete obdivovat světlý obklad z kararského mramoru v koupelně, můžete si být jisti, že vše je 100% made in Italy. Stejně jako bodové osvětlení, postele, skříně, křesla a koupelnové doplňky. Vše je navrženo tak, aby každý detail dělal čest zručnosti nejen italských architektů a designérů, ale pochopitelně i řemeslníků.

Byt působí vzdušným a elegantním dojmem
Autor: ALMA Photos Byt působí vzdušným a elegantním dojmem

Ačkoli interiér zavání sedmdesátými roky, vše je zde nově vyrobené. Dominantními barvami jsou tyrkysová a žlutá. Průsvitné rolety zintenzivňují hru světel a vzorovaná tapeta nám připomíná, že retro je pořád aktuální. V centru severoitalského města módy se tak v Castello Sforzesco Suites skrývá jedinečná a zcela osobitá malá Itálie. Fotografie jednoho z apartmánů vám ji přiblíží.  

fis

reklama

Článek je zařazen v: retro , restor , styl , sedmdesátá léta

reklama

Přečtěte si také