Bydlení

2. července 2019 15:00

Markéta Kašková

Star Wars mají vlastní nábytek: Posaďte se na Žvejkala a posviťte si světelným mečem

Pokud patříte mezi skalní fanoušky Star Wars, pak vám doma nesmí chybět nová kolekce designového nábytku od filipínského umělce Kennetha Cobonpue. Navrhl, pro někoho možná šílené, kousky interiérového nábytku podle Hvězdných válek. Jsou sice drahé, ale kdo by doma nechtěl sedat na Darth Vadera?

Existuje mnoho fanoušků, kteří si rádi domů pořídí cokoliv smotivem svého oblíbeného filmu hrdiny nebo herce. Většinou se jedná o nejrůznější postavičky, lego, hry nebo například trička.

Filipínský návrhář Kenneth Cobonpue jako jeden zmála designérů myslel především na dospělé fanoušky. Legendární Star Wars si zvolil jako motiv pro svůj nově navrhovaný nábytek, který chtěl prvotně prodávat jen na rodných Filipínách, kde minulý rok spustil prodej. Nápad měl ale takový úspěch, že se pomalu ale jistě rozšiřuje do celých Spojených států.

Premiéra Star Wars

Ve spolupráci sDisney při příležitosti premiéry připravovaného Star Wars: The Rise of Skywalker, který má být představen 20. prosince 2019, vznikla křesla, stolečky a lampy připomínající hlavní postavy kultovní ságy.

Kenneth Cobonque

Návrhář především pracuje spřírodními materiály, které nechybí ani na jeho asi zatím nejšílenější kolekci. Na Star Wars nábytku najdeme právě bambus i ratan, ale zastoupeny jsou i ocel, nylon nebo hliník. Vbarevné paletě se Kenneth držel při zemi a zvolil především bílou a černou barvu podle Impéria, občas se nechal unést hnědými odstíny po vzoru Žvejkala.

Tyto luxusní kousky představují snové přírůstky do jakéhokoliv obývacího pokoje fanouška Star Wars. Nábytek však stojí v rozmezí od 655 do 4000 amerických dolarů (14 650–90 000 korun).

Podívejte se do galerie na další povedené kousky.

Další články:


Přečtěte si také