Ubytujte se ve vzducholodi. Takhle bude vypadat luxusní cestování v oblacích pro 19 lidí

Ambiciózní plán počítá s několika apartmány a nabízí opravdový luxus. Ve vzducholodi Airlander 10 najdete vyhlídkové plošiny, salónek i bar.

O návratu vzducholodí se uvažovalo už několikrát. Od katastrofy vzducholodě Hindenburg vroce 1937 se ale tento dopravní prostředek pro přepravu lidí prakticky nevyužíval. Teď by se ale výrazně pozměněné vzducholodě kombinující i prvkyletadel a vrtulníků měly vrátit.

Společnost, která stojí za projektem Airlanderu 10, představila vizualizace toho, jak bude vypadat luxusní cestování. Navíc nepůjde o to dostat se zjednoho místa do druhého vco nejkratším čase. Se vzducholodí by to ani nešlo. Cesta je cílem u Airlanderu 10 platí dvojnásob. Pasažéři se vydají na třídenní výlet oblohou a užijí si přepych, za který si pochopitelně pořádně zaplatí.

Vzducholoď bude měřit o 18 metrů více než Airbus A380, což je největší letadlo používané pro osobní dopravu. Na rozdíl od letadla se ale do Airlanderu 10 vejde pouhých 19 pasažérů. Největší Airbus pojme až 853 cestujících.

Kdy se ale největší letecký dopravní prostředek dostane na oblohu i spasažéry, se neví. Musí splnit 200 hodin bezproblémového letu. Vroce 2016 ale při druhém testovacím letu spadl a o rok později se objevily problémy ještě před vzletem.

Sdílejte článek

Přečtěte si také