Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Ubytujte se ve vzducholodi. Takhle bude vypadat luxusní cestování v oblacích pro 19 lidí

Ambiciózní plán počítá s několika apartmány a nabízí opravdový luxus. Ve vzducholodi Airlander 10 najdete vyhlídkové plošiny, salónek i bar.
Vydáno: 05.08.2018
Vyhlídková plošina
Autor: profimedia.cz Vyhlídková plošina
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O návratu vzducholodí se uvažovalo už několikrát. Od katastrofy vzducholodě Hindenburg v roce 1937 se ale tento dopravní prostředek pro přepravu lidí prakticky nevyužíval. Teď by se ale výrazně pozměněné vzducholodě kombinující i prvky letadel a vrtulníků měly vrátit.

Společnost, která stojí za projektem Airlanderu 10, představila vizualizace toho, jak bude vypadat luxusní cestování. Navíc nepůjde o to dostat se z jednoho místa do druhého v co nejkratším čase. Se vzducholodí by to ani nešlo. Cesta je cílem u Airlanderu 10 platí dvojnásob. Pasažéři se vydají na třídenní výlet oblohou a užijí si přepych, za který si pochopitelně pořádně zaplatí.

Pokoje mají velká okna
Autor: profimedia.cz Pokoje mají velká okna

Vzducholoď bude měřit o 18 metrů více než Airbus A380, což je největší letadlo používané pro osobní dopravu. Na rozdíl od letadla se ale do Airlanderu 10 vejde pouhých 19 pasažérů. Největší Airbus pojme až 853 cestujících.

Bar
Autor: profimedia.cz Bar

Kdy se ale největší letecký dopravní prostředek dostane na oblohu i s pasažéry, se neví. Musí splnit 200 hodin bezproblémového letu. V roce 2016 ale při druhém testovacím letu spadl a o rok později se objevily problémy ještě před vzletem.

Článek je zařazen v: vzducholoď , luxus , hotel , inovace
Reklama