Bydlení

28. června 2014 06:00

Markéta Zídková

Proměna: V třígeneračním domku dokázali vykouzlit dětský pokoj

Prohlédněte si nový pokojíček pro dvouletou holčičku a pětiletého kluka.

Vopelákovi žijí společně s prarodiči v domku hned vedle zámeckého parku, mají krásnou velkou zahradu, ale doma zatím nevěděli, jak se poskládat. Starý dům má sice útulné přízemí, ale bez řádné koncepce. Pro své děti by si Vopelákovi přáli vlastní pokojíček. Proto si pozvali na pomoc tým z pořadu Jak se staví sen. Designéři se rozhodli, že pokojíček vznikne v ložnici rodičů, kde dosud spali všichni pohromadě.

Podívejte se ve zkratce, jak to v pokoji vypadalo před a jak po rekonstrukci:

Pokoje si vyžádaly i razantnější stavební zásah – podlahy se prohýbaly, proto je bylo nutné předělat – to se vyřešilo OSB deskami a laminem.

Designéři se museli poprat s tím, že pokoje jsou ponuré a mají zkosené stropy – to se vyřešilo decentnějším nábytkem na míru, s výraznějšími doplňky a více zdroji světla. To je cesta, jak s interiérem spokojeně dlouho fungovat bez nákladných úprav při potřebě obměny.

Do dětského pokoje se musí zároveň vejít dvouletá dcera i pětiletý syn. Tudíž bylo nutné zvolit kompromis s ohledem na naprosto odlišné požadavky a potřeby obou dětí. Další výzvou byl dostatek úložných prostor a zajištění soukromí v rámci možností. V pokoji jsou dvě samostatné postele, pracovní stůl a spousta úložných prostor.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky dům

Přečtěte si také