Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Proměna: V třígeneračním domku dokázali vykouzlit dětský pokoj

Prohlédněte si nový pokojíček pro dvouletou holčičku a pětiletého kluka.
Vydáno: 28.06.2014
Malí raubíři budou mít své království
Autor: archiv FTV Prima Malí raubíři budou mít své království
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vopelákovi žijí společně s prarodiči v domku hned vedle zámeckého parku, mají krásnou velkou zahradu, ale doma zatím nevěděli, jak se poskládat. Starý dům má sice útulné přízemí, ale bez řádné koncepce. Pro své děti by si Vopelákovi přáli vlastní pokojíček. Proto si pozvali na pomoc tým z pořadu Jak se staví sen. Designéři se rozhodli, že pokojíček vznikne v ložnici rodičů, kde dosud spali všichni pohromadě.

 

Podívejte se ve zkratce, jak to v pokoji vypadalo před a jak po rekonstrukci:

Pohled stejným směrem. Je to rozdíl, že?
Autor: archiv FTV Prima Pohled stejným směrem. Je to rozdíl, že?

Pokoje si vyžádaly i razantnější stavební zásah – podlahy se prohýbaly, proto je bylo nutné předělat – to se vyřešilo OSB deskami a laminem.

Designéři se museli poprat s tím, že pokoje jsou ponuré a mají zkosené stropy – to se vyřešilo decentnějším nábytkem na míru, s výraznějšími doplňky a více zdroji světla. To je cesta, jak s interiérem spokojeně dlouho fungovat bez nákladných úprav při potřebě obměny.

Do dětského pokoje se musí zároveň vejít dvouletá dcera i pětiletý syn. Tudíž bylo nutné zvolit kompromis s ohledem na naprosto odlišné požadavky a potřeby obou dětí. Další výzvou byl dostatek úložných prostor a zajištění soukromí v rámci možností. V pokoji jsou dvě samostatné postele, pracovní stůl a spousta úložných prostor.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Koupelna spojuje velkoformátové bílé obkladačky, které jsou velmi elegantní. Designéři je doplnili pruhy v sedmi odstínech modré. Vše RAKO

Proměna. Zelenomodrá koupelna voní mořem

Po zásahu designérů vznikla útulná kuchyně

Proměna: Z nudle útulná kuchyně v anglickém stylu

Autorkou realizace je Zuzana Schubertová

Kontrastní kuchyně v bytě s africkým nábojem

Článek je zařazen v:
Reklama