Pokojové květiny

15. dubna 2020 06:00

Tereza Javorová

DIY: Vyrobte si originální betonový květináč ze starého ručníku

Máte rádi pěkné originální věci? Přejete si vaši domácnost něčím okořenit? Tento domácí výrobek vás nebude stát mnoho sil ani peněz a přesto vlastníma rukama vykouzlíte záviděníhodný květináč, který u vašich hostů vzbudí mnoho obdivů i otázek.

Co budeme potřebovat

  1. dva kbelíky
  2. betonovou směs
  3. ručník
  4. vodu
  5. igelit
  6. stojan
  7. lopatku na míchání a uhlazení
  8. barvy, pokud chceme barevný květináč

Postup

1. Příprava není nijak těžká ani komplikovaná, jen je důležité se držet návodu a nezapomenout na ani jeden z uvedených kroků. Začneme tím, že položíme na zem igelit, abychom si zjednodušili úklid, který nás posléze čeká. Dále potřebujeme nějaký stojan, může to být v podstatě cokoli (naskládané plechovky na sobě, tyč od slunečníku nebo sloupek od plotu – záleží, jak moc budete vynalézaví). Na ten přilepíme kbelík, aby se nám nehýbal.

2. Do jiného kbelíku si napustíme vodu, nasypeme do ní trošku betonu a promícháme. Beton pořídíte za pár korun v každých stavebninách. Do kbelíku (směs v tuto fázi nesmí být moc hustá) namočíme ručník, který poté pořádně vyždímáme a odložíme zatím stranou. Tento krok je důležitý, jelikož bez něj by do sebe ručník při dalším kroku nasáknul všechnu vodu a beton by nám mohl opadat nebo popraskat. Nyní se opět budeme věnovat nádobě s vodou a postupně do ní přisypáváme větší dávky betonu. Průběžně stále promícháváme, dokud směs nebude dostatečně hustá. Až s tím budeme hotový, znovu v tom vymácháme ručník, tentokrát ale opravdu důkladně.

3. Na kbelík, který je přilepený ke stojanu, dáme igelit, jinak bychom mohli narazit na problém při sundávání. A nyní konečně položíme ručník pokrytý betonem. Po přikrytí kbelíku musíme spodek budoucího květináče vyhladit, abychom z něj neměli spíše kolíbku než domek pro květiny. A teď už stačí jen čekat! Beton by měl za jeden až dva dny dostatečně ztvrdnout, až pak můžeme květináč prohlásit za hotový. Ovšem vynalézavosti se meze nekladou, svůj nový výrobek můžete pomalovat nejrůznějšími barvami či ornamenty nebo ho prostě jen nechat takový, jaký je.Foto: Pinterest

Foto: pinterest.com/justgardening

(bb)

Další vyrábění z betonu:

Máte rádi pěkné originální věci? Přejete si vaši domácnost něčím okořenit? Tento domácí výrobek vás nebude stát mnoho sil ani peněz a přesto vlastníma rukama vykouzlíte záviděníhodný květináč, který u vašich hostů vzbudí mnoho obdivů i otázek.


Přečtěte si také