Bydlení

30. srpna 2017 06:00

Tereza Javorová

DIY: Vyrobte si originální noční stolek za pár korun! Návod, jak na to

Bez mobilu nebo budíku se vedle postele zkrátka neobejdeme. Většina z nás usíná s tím, že musí mít jedno nebo druhé hned po ruce, tedy nejlépe na nočním stolku. Nechce se vám ale za něj utrácet zbytečné peníze? Máme pro vás skvělé řešení! Vyrobte si originální noční stolek jednoduše sami.

Na výrobu následujících nočních stolků nepotřebujete nějakou zvláštní zručnost nebo velkou míru trpělivosti. Ruku na srdce, kdo z nás ji v dnešní uspěchané době má. Tyto noční stolky ale máte vyrobené za pár minut a kromě svého praktického využití vám přinesou i radost z vlastnoručně odvedené práce!

Starý kufřík

Prozkoumejte své skříně, půdu nebo sklep a určitě narazíte alespoň na jeden starší kufr po prarodičích. Na dovolenou s ním dnes už určitě nepoletíte, ale můžete jej skvěle využít k výrobě nočního stolku. Vždyť takhle vám stejně jen zbytečně zabírá potřebný úložný prostor! Jakmile budete mít kufr, poohlédněte se ještě po obyčejném starém stolku. Stačí, když z něj odšroubujete nohy, desku si nechte na jiné tvoření. Pak vezměte vrtačku a po předchozím důkladném měření provrtejte v rozích na dně kufru díry. Přišroubujte k nim nohy od stolu a máte hotovo! Vás nový noční stolek navíc nabízí tu výhodu, že si dovnitř můžete schovat nejrůznější poklady, zatímco na něj tradičně postavíte lampičku, budík a další drobnosti.

Bedýnky od ovoce

Skvostný kousek nábytku k vaší posteli si můžete vyrobit i z obyčejných dřevěných přepravek. Stačí vám dvě s jedním víkem (místo něj můžete použít třeba i starý dřevěný tác), které k sobě přivrtáte, natřete vaší oblíbenou barvou, přelakujete a necháte zaschnout. Pokud nevíte, kterou barvu a lak zvolit, můžete se o tom poradit v obchodě s hobby potřebami. Dřevěný noční stolek se bude krásně vyjímat především v interiéru ve vintage stylu.

Tvárnice

Pokud si potrpíte na extravaganci, můžete si sestavit i zcela originální noční stolek z poněkud netradičního materiálu, a sice tvárnic. Jedna stojí sotva pár stovek a když je šikovně naskládáte na sebe a umístíte do vhodného interiéru, získáte tím opravdu nečekaně povedený designový kousek. Volné prostory ve tvárnicích navíc můžete využít na odkládání knih a časopisů nebo na vázu s květinou. Výsledek je opravdu působivý!

Foto: www.dwell.com

(mab)

Jak vyrobit třeba stylový věšák z obyčejných větví? Inspirujte se v galerii.

Další články:


Přečtěte si také