reklama

Řasokoule zelená je odolná rostlina, která se hodí do moderních interiérů

Matouš Hartman
23. února 2018
Pokud chcete domů trochu zeleně a nemáte v plánu se o ni moc starat, pořiďte si akvárium pro řasokouli zelenou. Je nenáročná na pěstování a navíc vypadá úžasně. Potřebujete jen tři věci – a dekorace, která zaujme, je hned hotová.
reklama

Řasokoule zelená roste vjezerech na severní polokouli a to jak na Islandu, tak vJaponsku, kde může dosáhnout průměru až třicet centimetrů. Jinak měří ale jen pár centimetrů a roste asi jen o pět milimetrů za rok, což se ostatně do domácích podmínek hodí mnohem více.

Jak s ní ozdobit byt?

Pozornost si získává hlavně kvůli svému vzhledu. Je totiž nádherně kulatá a jasně zelená. Její kulatý tvar zajišťují vodní proudy, které ji vjezerech otáčejí, protože doma takové podmínky mít nebudeme, je potřeba řasokouli jednou za čas otočit, aby se nedeformovala a udržela si svůj roztomilý tvar.

Další údržbu nevyžaduje, jen výměnu vody jednou za dva týdny (ne přímo zkohoutku, lepší je převařená a odstátá, ale studená, ostatně proto má řasokoule ráda jezera vJaponsku, Estonsku nebo na Islandu). Daří se jí na světle (v přírodě žije vmělčích vodách), ale ne na přímém slunečním svitu. Pokud bude plavat, pod hladinou ji zmáčkněte, abyste vypudili vzduch, který ji nadnáší.

Videonávod, jak si udělat vodní dekoraci, najdete zde.

Řasokouli můžete umístit i do žárovky. Foto: pinterest.com/beautyharmonylife.com

Jedná se o rostlinu súžasnou dekorativní funkcí. Vyberte si velkou hezkou skleněnou nádobu, můžete se podívat po bazarech anebo na půdu. Na dno můžete dát pár kamínků, ale řasokouli úžasně sluší minimalistické pojetí, kdy bude mít nádobu jen pro sebe. Použijte jednu nebo více řasokoulí, to už je na vás. Řasokouli do nádoby vkládejte, až ji naplníte vodou, aby se neponičila. Cena za jeden kus se pohybuje vřádech desítek korun, záleží na velikosti, a řasokouli koupíte vakvaristických potřebách nebo na internetu.

Další články:

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama