Jak na to

7. ledna 2019 14:45

maku-la@seznam.cz

Jak vyrobit krmítko pro ptáčky? Využijte i ruličku od toaletního papíru

Pokud patříte k lidem, kteří rádi kutí nejrůznější věci a vymýšlí zajímavé projekty, zkuste vytvořit krmítko pro ptáčky. V zimě vám budou všichni opeřenci nesmírně vděční.

Když napadne sníh, ptáci, kteří na zimu zůstávají vnašich krušných krajích, hledají zdroj potravy, kde se jen dá. Pomoci opeřencům můžeme i my tím, že jim postavíme krmítka, která jim nabídnou all inclusive servis.

Jaké vyrobit?

Při volbě stylu popřemýšlejte, kam krmítko umístíte. Vhodné místo je takové, kde budou ptáci vbezpečí a nestanou se tak snadnou kořistí predátorů. Platí také fakt, že čím větší krmítko vytvoříte, tím déle vám zrní vněm vydrží (pokud vám na hostinu nepřilétne celá vrabčí rodina).

Jak krmítko vytvořit?

Možností máme celou hromadu. Pro zručnější jedince se nabízí výroba dřevěné budky. Pro ty, kteří se nechtějí pouštět do velkých projektů, nabízíme tyto nápady:

Zrní na toaletní ruličce

Stačí obalit ruličku od toaletního papíru zrním vmedu, který pak zavěsíte na větev stromu. Uvidíte, jak si ptáčci pochutnají.

Vydlabaná kůrka pomeranče

Zrní můžete nasypat i do očištěné kůrky od pomeranče, kterou také můžete zavěsit na větev stromu.

Oříškové hody

Ptáčci milují ořechy. Nalepte buráky a rozlousknuté vlašské ořechy na kus prkna, který můžete položit kamkoliv ven. Je to velmi jednoduchý, ale účinný nápad.

Na další inspiraci se podívejte do naší galerie.


Přečtěte si také