návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Vyzdobte v zimě krmelce pro hladovou lesní zvěř. Co však nikdy nesmí sníst?

Vydáno: 04.01.2019
Co dávat lesní zvěři?
Autor: Pinterest.com Co dávat lesní zvěři?
Vymýšlíte, co si počít s dětmi v zimních měsících? Máme pro vás tip, jak strávit celý den venku a navíc udělat něco pro zvěř. Ozdobte jim les dobrotami. Dejte si však pozor na některé pokrmy, které sníst nikdy nesmí.

reklama

Pokud rádi trávíte volný čas v přírodě, vydejte za dobrodružstvím do blízkého lesa, kde můžete připravit zimní hostinu pro místní obyvatele. Máme tím samozřejmě na mysli lesní zvěř, která bude velmi vděčná za každý pamlsek, který jim v lese zanecháte.

Jak, kde a komu ozdobit les?

Na zdobení je lepší vyhlédnout si nízký jehličnatý strom, aby zvěř na dobroty dosáhla. Využít se mohou i již připravené krmelce a zásypy, kam jsou zvířata zvyklá chodit. Nesmíme zapomínat i na drobnou zvěř, tedy zajíce, koroptve, pěvce a podobně. Každý má rád něco jiného, proto je dobré přinést více druhů pamlsků. Pokud je to jen trochu možné, měli bychom se předem domluvit s někým, kdo má les a zvířata na starosti. Velmi jednoduše se člověk splete v tom, co zvířata smí jíst a co ne. Je lepší, když má někdo zkušený přehled o tom, co zvířatům dáváme.

Buďte kreativní
Autor: Pinterest.com Buďte kreativní

Co lesní zvířata mohou jíst?

Obecně platí, že zvířata milují ořechy, žaludy, bukvice, šišky, kaštany, všechny možné druhy semínek, klasy, kukuřice, jeřabiny, mrkev nebo třeba krmnou řepu. Celý rok pak zvířata potřebují sůl.

Ptáčci ocení obalenou šišku zrním nebo nakrájené jablko. Lněná dodají zvířatům potřebné zdravé tuky. Je dobrým nápadem vytvořit lesní krmítko. Pro srstnatou zvěř zase můžeme navíc přidat celer nebo kedluben.

Ořechy jsou dobrou volbou.
Autor: Pinterest.com Ořechy jsou dobrou volbou.

Co zvířata nesmí jíst?

Nesprávný způsob dokrmení lesní zvěře může způsobit nejen vážně ublížit samotné zvěři, ale i devastaci lesních porostů.

Velmi problematické je pečivo. Zvířatům může způsobit poruchy trávení, průjmy, a dokonce i smrt. V lese bychom ani neměli odhazovat nedojedenou svačinu. Městské kachny a labutě by pečivo také neměly dostávat. Je to velmi častá chyba. Dále se vyvarujte pomerančům a ananasům. Tyto pokrmy jsou určeny lidem, nikoliv lesní zvěři.

Co vyrobit ze starého povlečení?

DIY: Co vyrobit ze starého povlečení? Máme pro vás 13 skvělých nápadů

Stírací losy

VIDEO: Jak si vyrobit vlastní stírací losy

reklama

Článek je zařazen v: lesní zvěř , zvířata , příkrm , krmení zvěře , jeleni , srny , les , krmení zvířátek , krmelce , co s dětmi , DIY , děti , dětské pokoje

reklama

Přečtěte si také