Péče o mazlíčky

9. ledna 2023 14:14

redakce Prima Living

Dopřejte svému psovi jemnou masáž. Uvolní svaly a odbourá stres

Rádi si dopřáváte relaxační masáž? A věděli jste, že skoro stejně si dokážou uvolňující dotyky užít i naši psí mazlíčci? Vlastně je to logické, který pes by nemiloval pohlazení od páníčka. A pokud při tom hlazení ještě navíc přesně víte, kam sáhnout, rázem je z toho psí masáž. Je to docela jednoduché.

Příjemnou relaxační masáž si umí užít téměř každý pes, který se rád mazlí se svým pánem. A takových je naprostá většina. Masáž má na psy úplně stejně jako na lidi blahodárný vliv. Nejen na jejich tělo, ale pokud masáž provádí sám majitel, dokáže prohloubit a posílit jejich vzájemný vztah. Masáž však dokáže především uvolnit svaly po zvlášť náročné vycházce, tréninku nebo sportovním výkonu, napomůže i k psychickému uvolnění a relaxaci.

Příjemná masáž pomáhá i psům, kteří mají sklony ke strachům a stresům, a takových není málo. Jistě znáte ze svého okolí, nebo dokonce sami vlastníte pejska, který se bojí cizích psů nebo špatně snáší samotu, nemluvě o petardách a světlicích, které nás především ve městech provázejí poslední částí roku.

Relaxační masáž hlavy

Zaměřte se především na dva body, prohlubně, mezi očima, a také na důlky za spodními okraji ušních boltců. Postupujte pomalu, jemnými krouživými pohyby. Někteří psi ocení i masírování špiček ušních boltců, ale to už zdaleka ne všichni. Taková masáž psy uklidňuje a napomáhá především v boji proti psychickým problémům.

Uvolňující masáž tlapek

Po náročném výšlapu či jakémkoliv fyzickém výkonu můžete pejskovi dopřát i masáž tlapek. V tomto případě použijte i vhodné promaštění polštářků. Hodně psů má sklony k jejich vysoušení a praskání. Mast na mazání tlapek vám nejlépe doporučí veterinář vašeho psa.

Konejšivé dotyky celého těla

Jemná masáž celého těla je příjemná většině psů, ale samozřejmě se najdou i výjimky. Proto postupujte pomalu a zkoušejte, co bude vašemu psovi vyhovovat. V každém případě masáž zvýší krevní oběh a podporuje i imunitní systém.

Uvolňující masáže jsou vhodné také k urychlení hojení různých zranění, ale v tom případě bude nezbytná porada s veterinářem.

Zdroj: Masáže psů (J. P. Hourdebaight)

Sdílejte článek

Přečtěte si také