Dřevěné příbory z rychlého občerstvení: Využijte lžičky i vidličky na tvoření

Nahromadily se vám doma dřevěné příbory od jídla, které jste si nechali doručit domů? Pokud ano, určitě je nevyhazujte, skvěle totiž zabaví vás i vaše děti. Díky práci s nimi zapojíte fantazii i výtvarného ducha, děti procvičí jemnou motoriku a kdo ví, třeba vám pod rukama vznikne originální umělecké dílo.

Kytice tulipánů ze dřeva

Máte doma malé výtvarníky? Vezměte příbory a připravte jim originální zábavu. Nechte děti nakreslit obrázek a prostřednictvím dřevěných příborů jim dodejte 3D rozměr. Skvěle poslouží vidličky, ze kterých se mohou stát květy tulipánů.

Dřevěné nože zase mají na první pohled tvar, který připomíná listy. Natřete je zelenou barvou a po zaschnutí květy a listy slepte dohromady tavnou pistolí nebo lepidlem na dřevo.

Lžičky můžete využít na výrobu uzavřených poupat tulipánů.

Barevné otisky

Dřevěné vidličky i lžičky můžete využít i jako originální razítka. Natřete je hustou barvou, temperami nebo akrylovými barvami a otiskněte na papír.

Moderní obraz

Využít je můžete i při společném vytváření domácí dekorace, jako třeba moderně minimalistický obraz. Tak vzhůru pro děti, barvy a jde se na to!

Lžičky pomalujte akrylovými barvami podle vlastní fantazie, nebo tak, aby barevně zapadly k ostatním dekoracím v bytě.

Po zaschnutí lžičky nalepte na malířským plátnem potaženou desku. Připravená malířská plátna, již natažená na rámu můžete zakoupit ve výtvarných potřebách.


Přečtěte si také