Z jednorázových dřevěných příborů vytvoříte neskutečně krásné dekorace

Objednáváte si občas hotová jídla z restaurace? Krabičky s pokrmy bývají velmi často doplněný plastovými nebo v lepším případě dřevěnými jednorázovými příbory. Pokud je vám líto vidličky a lžičky ze dřeva vyhodit a schováváte si je v šuplíku, možná přišel čas dopřát jim další využití.

Rám na zrcadlo zdřevěných lžiček

Vytvořte si originální rám na zrcadlo, které skvěle doplní každou domácnost. Kjeho výrobě není třeba příliš komponentů. Že z tak všední věci, jako jsou lžičky, lze vykouzlit nečekané, potvrdí i vaši blízcí, můžete si být totiž jisti, že na první pohled nepoznají, z čeho jsou dekorace vyrobeny. A co víc, minimálně u zrcadla ze lžiček možná ani na pohled druhý.

Co budete potřebovat na rám zrcadla

  • karton
  • obyčejné zrcátko zdrogerie
  • lepenku, například obyčejnou kobercovou
  • dřevěné lžičky
  • tavnou pistoli
  • řezák na papír
  • nůžky
  • kružítko
  • drátek

Jak budete postupovat při výrobě rámu

1. Připravte si pevný karton ze staré krabice a kružítkem na něj narýsujte základní tvar rámu a otvoru pro zrcadlo. Ostrým řezákem základ rámu vyřízněte nebo použijte nůžky.

2. Obyčejné zrcátko nalepte pevnou lepenkou na zadní stranu rámu, přesně do tvoru pro zrcátko určeného.

3. Dřevěné lžičky opět ostrým řezákem zkraťte.

4. Tavnou pistolí nakonec pokrácené lžičky nalepte kolem dokola celého rámu vpěti nebo i ve více řadách podle zvolené velikosti.

5. Na zadní stranu rámu nezapomeňte ještě připevnit očko zdrátku na zavěšení zrcadla na stěnu. Očko raději nepřilepujte tavnou pistolí, ale propíchněte špičkou nůžek karton a drátek provlékněte. Zrcadlo je docela těžké a lepidlo ztavné pistole by váhu nemuselo udržet.

Dřevěný vějíř

Máte rádi originální doplňky? I tady dřevěné příbory skvěle poslouží. Ze lžiček je možné vytvořit třeba praktický vějíř.

Praktické jmenovky na bylinky

Máte v truhlících vysazené bylinky? Doplňte své kořenáče o originální popisky a štítky, aby i zbytek rodiny věděl, co přinést, když je posíláte pro tymián, mátu nebo rozmarýn.

Jmenovka na dárek

Příbory se výborně hodí i vpřípadě, že jdete na párty. Můžete z nich totiž bleskurychle vytvořit originální dárkové jmenovky.

Věci určené původně do odpadu nebo do sběru můžete využít na tvoření:


Přečtěte si také