Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Růže nepočkají – teď vás potřebují

Růže jsou královnou kvetoucích rostlin. Aby však mohly dělat parádu, musíte je v tuto dobu po zimě náležitě ošetřit.
Vydáno: 30.03.2014
Aby v létě kvetly
Aby v létě kvetly Autor: thinkstock.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jedním ze základních návyků, kterému se při zahradničení musíte naučit, je náležitě zkracovat a stříhat keře i stromy. Možná vám to bude připadat kruté, ale rostlinám nejvíce prospějete, když veškeré přebytečné výhony odstraníte, tak aby měly dost světla a vzduchu. I když vám bude připadat, že z rozrostlého keře zůstane jen keříček nad zemí – nebojte se, on to vše rychle dožene.

Ale pojďme to vzít u růží po pořádku. Ideální doba pro řez růží je v čase, kdy kvete zlatý déšť (zlatice – Forsithya). Letos už začal kvést poslední týden v březnu. Takže je nejvyšší čas. Začněte tak, že nejprve vystříháte všechny větve, které přes zimu vymrzly. U starších keřů odstřihněte i staré výhony, to znamená ty, které už jsou zdřevnatělé a mají černohnědou barvu. Ty odstřiháváme co nejníže u země.

Podobné rady jako byla tato, najdete v pořadu Receptář prima nápadů, který vysílá Prima každou neděli v 11.50.

Které větve přijdou jako další na řadu? Ty, které rostou dovnitř nebo přes sebe. Naopak ty, které směřují ven, smějí zůstat. Větve stříhejte vždy nad očkem (mladým pupenem). Pozor, ne příliš vysoko, ale ani ne těsně u očka.

Pojďte se podívat na video, jak se to dělá:

Living: Péče o růže
Living: Péče o růže

(mar)

Rostlinky potřebují místo

Vzešly vám sazeničky? Tak je přesaďte

Krásná, šťavnatá a zdravá

Vlastní cibule je nejlepší. Návod, jak ji pěstovat

Není to nic složitého

Kupujeme skleník

Článek je zařazen v:
Reklama