Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Encyklopedie

Ložní prádlo

Příjemné a čisté povlečení nebo také ložní prádlo patří neodmyslitelně ke kvalitnímu spánku, i proto se jedná o důležitou součást každé domácí výbavy.
Vydáno: 19.01.2015
Spánkem strávíme až třetinu života. Zpříjemněte si ji kvalitním ložním prádlem.

K ložnímu prádlu patří povlaky na polštáře a přikrývky, prostěradla, můžeme k němu přiřadit i povlaky na matrace nebo přehozy přes postele. Jedná se o výrobky z příjemných textilních materiálů, které mají dvě základní funkce – hygienickou a estetickou. Používáním ložního prádla chráníme matraci a lůžkoviny před znečištěním a jeho pravidelnou výměnou eliminujeme negativní dopady působení roztočů v domácnosti. Ložní povlečení vybíráme podle použitého materiálu, rozměrů postele a lůžkovin, ale také podle barvy a dezénu tak, aby co nejlépe dokreslilo atmosféru ložnice nebo spacího koutu.

 

Rozměry

Na nákup ložního prádla se vydejte s rozměrem lůžka, přikrývky i polštáře. Spánek pod přikrývkou, která v povlaku „plave“ není nic moc, navíc takto povlečená postel nebude nikdy vypadat dobře. U nás je nejběžnější rozměr povlaku na přikrývku 140 x 200 centimetrů, k dostání jsou ale i prodloužené délky nebo velké povlečení na přikrývku pro dva. Standardní velikost polštáře je 70 x 90 centimetrů.

 

Materiály

Ideální materiál pro ložní prádlo by měl být savý, prodyšný a příjemný na omak. Prodejci ložního prádla nabízejí povlečení z hladké bavlny, krepu (jeho výhodou je, že se nemusí žehlit), luxusního damašku a saténu, hřejivého flanelu nebo žerzeje. K nejnovějším trendům patří například mikrovlákno.

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama