Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pro milovníky orchidejí: V botanické zahradě začala výstava nejkrásnějších druhů

Výstavu Orchideje zahájili sourozenci Adéla a Dalibor Gondíkovi.
Vydáno: 06.03.2015
Gondíci otevřeli výstavu orchidejí. Budete si zde moci koupit i vzácné druhy těchto exotických krásek
Autor: FTV Prima Gondíci otevřeli výstavu orchidejí. Budete si zde moci koupit i vzácné druhy těchto exotických krásek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Výstava orchidejí Orchideje – Napříč světadíly ve foyer tropického skleníku Fata Morgana Botanické zahrady Praha je již tradičně oblíbenou akcí. V průměru navštíví tropický skleník v tuto dobu kolem čtyřiadvaceti tisíc lidí. "Letos se můžete těšit na žhavé novinky z řad populárních Phalaenopsisů, ale i velkokvěté krasavice druhu Vanda. Pochopitelně ukážeme i druhy, které jsme spolu s kolegy přivezli z našich expedic,“ řekla kurátorka tropických rostlin Romana Rybková, která výstavu orchidejí v Pražské botanické zahradě každoročně připravuje. „Ráda bych všechny pozvala i na víkendové semináře věnované pěstování či aranžování těchto půvabných rostlin,“ doplňuje Romana Rybková.

Výstavu včera zahájili přestřižením pásky Adéla a Dalibor Gondíkovi.„Orchideje jsou pro mě královny květin. Mají vznešené jméno i křehkou krásu,“ směje se Adéla Gondíková a s obdivem říká: „Jsem oslněna širokou škálou jejich barev. Sama jsem si jich několik druhů vybrala domů.“

Více o orchidejích najdete v naší Encyklopedii. „Velmi mě tu překvapila informace, že orchideje se dokážou přizpůsobit celkem složitým životním podmínkám. Díky tomu rostou na všech kontinentech – kromě Antarktidy,“ dodává jedním dechem Dalibor Gondík. Oba sourozenci mají k tematice pěstování květin blízko, již v sobotu 7. března bude na obrazovkách uveden jejich nový pořad Gondíci s. r. o., který bude zaměřen na bydlení, zahradu, design, zdraví, inspiraci, styl i zábavu. Populární dvojice bude také radit, kam jet na výlety nebo co dobrého lze připravit v kuchyni. Magazín se bude na obrazovce objevovat každou sobotu v 16.25.

Adéla a Dalibor objektivem fotografa

Focení Gondíků s. r. o.: Podívejte se, jak vypadají naživo před retuší

Více o pořadu Gondíci s. r. o. najdete ZDE.Výstava Orchideje – Napříč světadíly je otevřena v tropickém skleníku Fata Morgana Botanické zahrady Praha až do 22. března, od úterý do neděle v čase 9–18 h. Vystaveny budou i vzácné původní druhy, které nikde jinde návštěvníci nespatří. Přichystán bude prodej rozmanitých orchidejí, mezi nimiž si vyberou začátečníci i zkušení pěstitelé. Přijďte se rozloučit se zimou. Po dobu výstavy je otevírací doba Faty Morgany prodloužena až do 18 hod. Více informací o výstavě najdete na www.botanicka.cz.

Mohlo by vás zajímat:

Pavoučí orchidej (Brassia)

Orchideje, exotické krásky: Vyberte si podle podmínek svého bytu

Natáčení televizní znělky pořadu Gondíci s.r.o.

Ze zákulisí Gondíků: Takhle vzniká dokonalá televizní realita

Gondíci s.r.o. - Dalibor Gondík a Adéla Gondíková

Prima uvádí nový lifestylový pořad Gondíci s. r. o.

Článek je zařazen v: Gondíci s. r. o.
Reklama