reklama

Háčkované květiny jako podložky pod hrnky: Vyrobte si jednoduchou jarní dekoraci

Simona Sedláčková
7. března 2019
Háčkované květiny vytvoříte za jeden večer z bavlněné příze a využít je můžete jako tzv. podkafíčka, tedy podložky pod hrnečky, které zabrání nepěkným kruhovým skvrnám od kávy nebo čaje na dřevěné desce stolu.
reklama

Háčkování se vposlední době opět stává velmi oblíbenou kratochvílí. Vsouboji spletením je momentálně o několik kroků napřed. Je jednodušší než pletení, neutíkají nám očka a háček je mnohem skladnější než jehlice.

Co budete potřebovat na háčkované květiny

  • bavlněnou přízi
  • háček č. 3

Jak budete postupovat při háčkování květiny

Základní kolečko

Uháčkujte 6 řetízkových ok a spojte je do kroužku.

1. řada

Do základního kroužku uháčkujte 3 řetízková oka a 19 dlouhých sloupků. Řadu spojte jedním pevným okem.

2. řada

Uháčkujte 3 řetízková oka a jeden dlouhý sloupek, pak opakujte do konce řady 2 řetízková oka a dva dlouhé sloupky. Řadu opět ukončete jedním pevným okem.

3. řada

Jedním řetízkovým okem se dostaňte do obloučku ze dvou řetízkových ok zpředchozí řady a uháčkujte 3 řetízková oka a jeden dlouhý sloupek pod oblouček zřetízkových ok. Pak uháčkujte 2 řetízková oka a dva dlouhé sloupky opět pod oblouček zřetízkových ok. Až do konce řady opakujte pod každý oblouček zřetízkových ok zpředchozí řady 2 dlouhé sloupky, 2 řetízková oka a 2 dlouhé sloupky. Řadu ukončete spojením jedním pevným okem.

4. řada

Tuto řadu uháčkujete stejně jako řadu předchozí, jen pod každý oblouček uháčkujete 3 dlouhé sloupky, 3 řetízková oka a 3 dlouhé sloupky.

5. řada

Do každého obloučku zřetízkových ok zpředchozí řady uháčkujete 8 dlouhých sloupků a mezi nimi háčkujete jedno pevné oko do předchozí řady. Nakonec přízi odstřihnete, provléknete řetízkovým okem a konec příze háčkem provléknete na rubovou stranu.

Prima tip

Pokud chcete mít podložky pod hrnečky pevné, můžete je naškrobit tekutým škrobem na prádlo a vypnout pomocí špendlíků na polystyrenovou desku.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama