Velikonoční dekorace z ruliček od toaletního papíru: Vyrobte jarní věnce a květinové ozdoby

Trubičky od kuchyňských utěrek nebo od toaletního papíru už dávno nepatří do odpadu. Můžou se odkládat do kontejneru na papír a být tak i nadále užitečné. Ale můžete je využít i jako báječný výtvarný materiál. Inspirujte se a vytvořte si vlastní věnce, květiny i dekorace na stěnu.

Papírové trubičky nabízejí tolik možností využití, že by byla velká škoda, nechat je jen tak zmizet ve sběrném kontejneru. Připravte si lepidlo na papír nebo tavnou pistoli, barvy, které nebudou po zaschnutí špinit, tedy nejlépe barvy akrylové, štětec, nůžky, špejle a různé doplňky, například malé plyšové bambulky nebo dřevěné korálky.

Papírový věnec vjarních barvách

Trubičky nejprve celé natřete akrylovými barvami na zvolený odstín, nejlépe takový, který se bude hodit do vašeho pokoje.

Po zaschnutí trubičky nastříhejte na asi ½ až 1 cm široké kroužky, které zmáčkněte na polovinu, aby vznikl tvar lístku.

Jednotlivé lístky ksobě lepte, nejlépe a nejrychleji vám to půjde tavnou pistolí. Spoje jednotlivých lístků můžete ještě ozdobit nalepením malých plyšových kuliček, které zakoupíte na internetu nebo vpapírnictvích. Můžete použít i malé dřevěné korálky.

Květinová dekorace

Zbylé pomalované trubičky můžete využít i na jednoduché papírové květiny. Opět tavnou pistolí slepte ksobě šest okvětních lístků a přidejte i špejli, na kterou nalepte vždy dvalisty.

Hotové květiny zapíchněte do skleničky, naplněné jemným pískem.

Mandala z papírových trubiček

Papírové trubičky můžete využít i na bytové dekorace a doplňky, u kterých byste původ materiálu na první pohled vůbec nepoznali. Jak se vám líbí papírová mandala?

Zrcadlo v květinovém rámu

Krásně vypadá i malé kulaté zrcadlo v rámu, vyrobeným stejným způsobemz papírových roliček. Ani v tomto případě není materiál na výrobu rámu hned patrný.

Věnec pro netrpělivé

Možná se vám zdá, že papírové tvoření z trubek je jenom pro hodně trpělivé. Možná ano, ale inspirujte se dalším nápadem. Podobný věnec vyrobíte vážně za chvilku.


Přečtěte si také