Jarní dekorace z ruliček od toaletního papíru: Vyrobte velikonoční věnce a květinové ozdoby

Trubičky od kuchyňských utěrek nebo od toaletního papíru už dávno nepatří do odpadu. Můžou se odkládat do kontejneru na papír a být tak i nadále užitečné. Ale můžete je využít i jako báječný výtvarný materiál. Inspirujte se a vytvořte si vlastní věnce, květiny i dekorace na stěnu.

Papírové trubičky nabízejí tolik možností využití, že by byla velká škoda, nechat je jen tak zmizet ve sběrném kontejneru. Připravte si lepidlo na papír nebo tavnou pistoli, barvy, které nebudou po zaschnutí špinit, tedy nejlépe barvy akrylové, štětec, nůžky, špejle a různé doplňky, například malé plyšové bambulky nebo dřevěné korálky.

Velikonoční věnec v jarních barvách

  • Trubičky nejprve celé natřete akrylovými barvami na zvolený odstín, nejlépe takový, který se bude hodit do vašeho pokoje.
  • Po zaschnutí trubičky nastříhejte na asi ½ až 1 cm široké kroužky, které zmáčkněte na polovinu, aby vznikl tvar lístku.
  • Jednotlivé lístky k sobě lepte, nejlépe a nejrychleji vám to půjde tavnou pistolí. Spoje jednotlivých lístků můžete ještě ozdobit nalepením malých plyšových kuliček, které zakoupíte na internetu nebo  vpapírnictvích. Můžete použít i malé dřevěné korálky.

Papírové květiny

Zbylé pomalované trubičky můžete využít i na jednoduché papírové květiny. Opět tavnou pistolí slepte k sobě šest okvětních lístků a přidejte i špejli, na kterou nalepte vždy dva listy. Hotové květiny zapíchněte do skleničky, naplněné jemným pískem.

Další nápady na jarní dekorace

Papírové ruličky od toaletního papíru můžete použít snad na tisíc dalších  jednoduchých i náročnějších dekorací. Tady je několik nápadů z Pinterestu.

Mandala z papírových trubiček

Papírové trubičky můžete využít i na bytové dekorace a doplňky, u kterých byste původ materiálu na první pohled vůbec nepoznali. Jak se vám líbí papírová mandala?

Zrcadlo v květinovém rámu

Krásně vypadá i malé kulaté zrcadlo v rámu, vyrobeným stejným způsobem papírových roliček. Ani v tomto případě není materiál na výrobu rámu hned patrný.

Věnec pro netrpělivé

Možná se vám zdá, že papírové tvoření z trubek je jenom pro hodně trpělivé. Možná ano, ale inspirujte se dalším nápadem. Podobný věnec vyrobíte vážně za chvilku.

Zdroj: autorský text Simona Sedláčková, Pinterest.com


Přečtěte si také