7 tipů na velikonoční dekorace i balíčky pro koledníky zn. Co dům dal

Velikonoce máme skoro za rohem a děti už se chystají na koledu, tedy na koledu v rámci letošních možností, za mámou do kuchyně… Pokud se vám nechce do obchodu nebo nemáte tu možnost, využijte na balení velikonočních drobností pro děti i na dekorace svačinové sáčky, papírové tašky i použitý balicí papír.

Zajíček ze sáčku na svačinu

Jednoduchého zajíčka vykouzlíte zkaždého papírového sáčku na svačinu. Nezapomeňte, že recyklace je skvělá hra! Podle návodu nakreslete tvar uší, vystřihněte, sáček proděrujte, zavažte a je hotovo. Pokud nemáte doma děrovačku, nevadí. Sáček můžete i prostřihnout malými nůžkami na nehty.

Jednodušší varianta vznikne pouhým nastřižením uší a svázáním sáčku obyčejným provázkem, bez děrování. Namalovat čumáček a očka už bude hračka. Můžete využít i mrkací nalepovací oči zpapírnictví, pokud je máte doma.

Sáčky sbarevnými zajíčky

Máte kdispozici barevné papíry, obyčejné novinya časopisy nebo zbytky vesele vzorovaných látek? Využijte jich na ozdobení obyčejných sáčků na svačinu– a hned se znich stanou sáčky velikonoční, a dokonce i parádní!

Ozdobte i papírové tašky

Máte doma použité papírové tašky od nákupu? Pak máte přímo poklad, který můžete spomocí dětí krásně přetvořit na tašky dárkové, velikonoční. Uši vystřihněte ze čtvrtky a nalepte nebo jenom jednoduše přicvakněte sešívačkou.

Balicí papír nikdy nevyhazujte!

Obyčejný balicí papír, do jakého se většinou balí květiny vkvětinářství, můžete výborně využít na obalení polystyrenového základu na věnce. Další zdobení už je jen na vás, ale co říkáte na barevné skořápky vajíček?

Zajíček zroličky od toaletního papíru

Někomu přijdou roličky od toaletního papíru nehygienické, druhý snimi tvoří rád. Ať už patříte do jedné či druhé skupiny, papírové role se mohou opravdu skvěle využít na malé dárkové krabičky. I ty velikonoční!

Papírová girlanda

Zvětšího kusu balicího papíru můžete vykouzlit celou zaječí girlandu. Papír nejprve poskládejte jako harmoniku, pak si nakreslete tužkou obrys zajíčka a vystřihněte. I taková dekorace děti potěší!

Kdy budou Velikonoce v roce 2022, zjistíte zde.


Přečtěte si také