Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Beru na vědomí
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Háčkované květiny jako podložky pod hrnky: Vyrobte si jednoduchou jarní dekoraci

Háčkované květiny vytvoříte za jeden večer z bavlněné příze a využít je můžete jako tzv. podkafíčka, tedy podložky pod hrnečky, které zabrání nepěkným kruhovým skvrnám od kávy nebo čaje na dřevěné desce stolu.
Vydáno: 07.03.2019
Háčkované květiny jako podložky pod hrnky 7
Autor: Simona Sedláčková Háčkované květiny jako podložky pod hrnky 7

Háčkování se v poslední době opět stává velmi oblíbenou kratochvílí. V souboji s pletením je momentálně o několik kroků napřed. Je jednodušší než pletení, neutíkají nám očka a háček je mnohem skladnější než jehlice.

Co budete potřebovat na háčkované květiny

  • bavlněnou přízi
  • háček č. 3

Jak budete postupovat při háčkování květiny

Základní kolečko

Uháčkujte 6 řetízkových ok a spojte je do kroužku.

Háčkovaná květina:základní kolečko
Autor: Simona Sedláčková Háčkovaná květina:základní kolečko

1. řada

Do základního kroužku uháčkujte 3 řetízková oka a 19 dlouhých sloupků. Řadu spojte jedním pevným okem.

Háčkovaná květina: 1. řada
Autor: Simona Sedláčková Háčkovaná květina: 1. řada

2. řada

Uháčkujte 3 řetízková oka a jeden dlouhý sloupek, pak opakujte do konce řady 2 řetízková oka a dva dlouhé sloupky. Řadu opět ukončete jedním pevným okem.

Háčkovaná květina: 2. řada
Autor: Simona Sedláčková Háčkovaná květina: 2. řada

3. řada

Jedním řetízkovým okem se dostaňte do obloučku ze dvou řetízkových ok z předchozí řady a uháčkujte 3 řetízková oka a jeden dlouhý sloupek pod oblouček z řetízkových ok. Pak uháčkujte 2 řetízková oka a dva dlouhé sloupky opět pod oblouček z řetízkových ok. Až do konce řady opakujte pod každý oblouček z řetízkových ok z předchozí řady 2 dlouhé sloupky, 2 řetízková oka a 2 dlouhé sloupky. Řadu ukončete spojením jedním pevným okem.

Háčkovaná květina: 3. řada
Autor: Simona Sedláčková Háčkovaná květina: 3. řada

4. řada

Tuto řadu uháčkujete stejně jako řadu předchozí, jen pod každý oblouček uháčkujete 3 dlouhé sloupky, 3 řetízková oka a 3 dlouhé sloupky.

Háčkovaná květina: 4. řada
Autor: Simona Sedláčková Háčkovaná květina: 4. řada

5. řada

Do každého obloučku z řetízkových ok z předchozí řady uháčkujete 8 dlouhých sloupků a mezi nimi háčkujete jedno pevné oko do předchozí řady. Nakonec přízi odstřihnete, provléknete řetízkovým okem a konec příze háčkem provléknete na rubovou stranu.

Háčkovaná květina: 5. řada
Autor: Simona Sedláčková Háčkovaná květina: 5. řada

Prima tip

Pokud chcete mít podložky pod hrnečky pevné, můžete je naškrobit tekutým škrobem na prádlo a vypnout pomocí špendlíků na polystyrenovou desku.

Článek je zařazen v: háčkování , háčkované podložky , podkafíčka , háčkované květiny , ruční práce , DIY , jak na to , Velikonoce
Speciály: Jaro a Velikonoce , Tvoření se Simonou

reklama