návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Velikonoční dekorace z ruliček od toaletního papíru: Vyrobte jarní věnce a květinové ozdoby

Simona Sedláčková , Vydáno: 25.02.2021
Papírové trubičky využijte na kouzelné jarní dekorace
Autor: iStock Papírové trubičky využijte na kouzelné jarní dekorace
Trubičky od kuchyňských utěrek nebo od toaletního papíru už dávno nepatří do odpadu. Můžou se odkládat do kontejneru na papír a být tak i nadále užitečné. Ale můžete je využít i jako báječný výtvarný materiál. Inspirujte se a vytvořte si vlastní věnce, květiny i dekorace na stěnu.

reklama

Papírové trubičky nabízejí tolik možností využití, že by byla velká škoda, nechat je jen tak zmizet ve sběrném kontejneru. Připravte si lepidlo na papír nebo tavnou pistoli, barvy, které nebudou po zaschnutí špinit, tedy nejlépe barvy akrylové, štětec, nůžky, špejle a různé doplňky, například malé plyšové bambulky nebo dřevěné korálky.

Papírový věnec v jarních barvách

Trubičky nejprve celé natřete akrylovými barvami na zvolený odstín, nejlépe takový, který se bude hodit do vašeho pokoje.

Po zaschnutí trubičky nastříhejte na asi ½ až 1 cm široké kroužky, které zmáčkněte na polovinu, aby vznikl tvar lístku.

Jednotlivé lístky k sobě lepte, nejlépe a nejrychleji vám to půjde tavnou pistolí. Spoje jednotlivých lístků můžete ještě ozdobit nalepením malých plyšových kuliček, které zakoupíte na internetu nebo v papírnictvích. Můžete použít i malé dřevěné korálky.

Papírový věnec v jarních barvách
Autor: iStock Papírový věnec v jarních barvách

Květinová dekorace

Zbylé pomalované trubičky můžete využít i na jednoduché papírové květiny. Opět tavnou pistolí slepte k sobě šest okvětních lístků a přidejte i špejli, na kterou nalepte vždy dva listy.

Květiny z papírových trubek a špejlí
Autor: iStock Květiny z papírových trubek a špejlí

Hotové květiny zapíchněte do skleničky, naplněné jemným pískem.

Papírové trubičky využijte na kouzelné jarní dekorace
Autor: iStock Papírové trubičky využijte na kouzelné jarní dekorace

Mandala z papírových trubiček

Papírové trubičky můžete využít i na bytové dekorace a doplňky, u kterých byste původ materiálu na první pohled vůbec nepoznali. Jak se vám líbí papírová mandala?

Zrcadlo v květinovém rámu

Krásně vypadá i malé kulaté zrcadlo v rámu, vyrobeným stejným způsobem z papírových roliček. Ani v tomto případě není materiál na výrobu rámu hned patrný.

Věnec pro netrpělivé

Možná se vám zdá, že papírové tvoření z trubek je jenom pro hodně trpělivé. Možná ano, ale inspirujte se dalším nápadem. Podobný věnec vyrobíte vážně za chvilku.

reklama

Článek je zařazen v: papír , trubička , papírová , DIY , dekorace , květina , věnec

reklama

Přečtěte si také